Canicross czyli jogging z czworonogiem

napisał(a) RafalTrenuje

Uprawiasz regularnie jogging a przy okazji jesteś właścicielem psa? Połącz spacery z pupilem ze swoim treningiem. Z takiej kolaboracji wyjdzie Canicross!

Canicross to dość młoda dyscyplina, która wywodzi się z zawodów psich zaprzęgów, jednak w tym przypadku nie używa się sań ani wózka, a linki przymocowuje się do specjalnego pasa na biodra człowieka.  Ważną kwestią jest zgranie i współpraca pomiędzy psem i człowiekiem. Pierwszy jest bombą energetyczną, człowiek zaś jest od myślenia i decydowania w tej parze. 

Jak to wygląda od strony technicznej? Człowiek mocuje wokół bioder specjalny pas, przypominający szelki do wspinaczki górskiej, do którego podpinana jest linka, o minimalnej długości 2, 5 m z elastycznym amortyzatorem. Linkę podpinamy do szelek psa, który przewodzi w parze ( biegnie z przodu).

Pamiętaj, że nie każdy pies dotrzyma ci towarzystwa i będzie partnerem przy Canicrossie. Najlepszymi rasami do takich biegów będą: wyżły, charty, husky czy malamuty. Jamnik lub labrador nie nada właściwego tempa i może się zbytnio przemęczyć.

Powrót do blogów

Dodaj komentarz