Co musisz załatwić by spokojnie rodzić?

napisał(a) DziecieceMarzenia

Gdy myślisz o przygotowaniach do porodu, najczęściej do głowy przychodzi ci spakowanie torby do szpitala, skompletowanie wyprawki i zaaranżowanie domu z myślą o pojawieniu się w nim niemowlaka. Tymczasem jest jeszcze kilka spraw, o które musisz koniecznie zadbać jeszcze podczas ciąży, aby ułatwić i sobie i innym członkom rodziny funkcjonowanie, w trakcie twojego pobytu na porodówce i po powrocie z niej. 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami to od ciebie zależy, w którym szpitalu urodzi się twoje dziecko. Ważne, by było to miejsce, które zapewni ci zarówno komfort, jak i bezpieczeństwo. 
Zanim wybierzesz odpowiednią placówkę sprawdź zatem:

  • jak daleko od twojego domu lub innego miejsca, w którym będziesz przebywać przed porodem znajduje się szpital?
  • czy szpital ma wykwalifikowany personel, jakie są kompetencje i doświadczenia jego pracowników – lekarzy, położnych, pielęgniarek?
  • jakie warunki porodu oferuje szpital – przede wszystkim czy jest w nim ogólna sala porodowa, na której od innych rodzących będzie cię oddzielać tylko kotara, czy szpital oferuje bardziej intymny pokój jednoosobowy?
  • z czego – poza standardowym wyposażeniem – można korzystać na sali porodowej, a więc na przykład czy są tam przedmioty ułatwiające poród, np. piłki lub worki sako?
  • jakie procedury obowiązują w szpitalu w przypadku, gdy podczas porodu pojawią się komplikacje lub jeśli noworodkowi trzeba by tuż po przyjściu na świat udzielić zaawansowanej pomocy medycznej?
2
Powrót do blogów

Dodaj komentarz