Czy warto używać pasa ciążowego?

napisał(a) DziecieceMarzenia

Pas poporodowy to nic innego jak dość szeroki, elastyczny materiał, zakładany najczęściej przez nogi lub zapinany na rzep, ewentualnie haftki. Powinien być wykonany z przewiewnej, przepuszczającej powietrze tkaniny, która z jednej strony będzie podtrzymywać nadmiernie rozciągniętą skórę i powłoki brzuszne, a z drugiej ma nie krępować ruchów czy zbyt mocno uciskać brzucha, a co za tym idzie narządów wewnętrznych.

Wygląd brzucha zaraz po porodzie to zmartwienie wielu młodych mam. W ciąży ciało kobiety zmienia się – skóra najpierw napina się i jest mocno naciągnięta, by później, już po urodzeniu dziecka, zwiotczeć. Rozciągnięciu ulegają też mięśnie, dlatego po porodzie mało która mama może pochwalić się płaskim brzuchem.

Należy podkreślić fakt, że pasów poporodowych mogą używać zarówno kobiety po porodach naturalnych, jak i po cesarskim cięciu. W tym pierwszym przypadku chodzi przede wszystkim o to, by utrzymywać w odpowiedniej pozycji skórę, powłoki brzuszne i mięśnie brzucha, które po ciąży są rozciągnięte i osłabione.

Natomiast w tym drugim przypadku, czyli po zabiegu chirurgicznym ma dodatkowo zapobiegać ryzyku wystąpienia przepuklin pooperacyjnych oraz łagodzić bolesność w okolicy rany pooperacyjnej. Dodatkowo pas usztywnia kręgosłup w części lędźwiowej, dzięki czemu zapobiega tak powszechnym zaraz po porodzie i w pierwszych miesiącach opieki nad małym dzieckiem bólom w dolnym odcinku pleców.

4
Powrót do blogów

Dodaj komentarz