Czym zastąpić słodkie przekąski w diecie?

napisał(a) RafalTrenuje

Każdy z nas uwielbia słodycze… Poprawiają humor i bywają ukojeniem w trudnych i stresujących sytuacjach, często obdarowujemy nimi dzieci więc mogą być nagrodą, są uniwersalnym upominkiem, ponieważ każdy jest ich fanem. Jednak będąc na diecie i dbając o formę i zdrowie, musimy sobie uświadomić, że cukier – który jest dominującym składnikiem słodkości – ma bardzo negatywny wpływ na organizm. Mało tego! Poza cukrem, drugim, niekorzystnym składnikiem są tłuszcze trans, które według badań – niezależnie od pochodzenia (naturalne czy sztuczne) ich nadmiar jest niekorzystny dla zdrowia, z prostego powodu – podnoszą stężenie złego cholesterolu, jednocześnie obniżając poziom dobrego (Hdl) – co zwiększa ryzyko zachorowalności na chorobę niedokrwienną serca.

Co może być substytutem czekoladowych babeczek z kremem czy po prostu czekolady? Mam na to parę sposobów 😉 Ale o tym za momencik.

Zacznijmy od tego, że cukier jest używką tak jak alkohol, nikotyna, narkotyki czy seriale w TV, a najlepszym sposobem na walkę z uzależnieniem jest ABSTYNENCJA 🙂 Tak, uwierzcie mi, jest to możliwe, choć ciężkie do zrealizowania. Jednak po kilku tygodniach bezcukrowych, zjedzenie 100 g czekolady (którą wcześniej byłeś w stanie zjeść jak batona) będzie nie lada wyczynem. 🙂

 

Wróćmy do meritum: Czym zastąpić ulubione słodycze?:

  • uwielbiasz słodką herbatę? Zastąp biały cukier ksylitolem
  • jesteś fanem kremów czekoladowych? Zblenduj awokado z kakao i ksylitolem
  • nie wyobrażasz sobie tygodnia bez fastfoodowego shake waniliowego czy czekoladowego? Mleko krowie zastąp kokosowym, cukier (ponownie ksylitolem) i laski wanilii bądź łyżki kakao.

Dla chcącego nic trudnego!

Powrót do blogów

Jeden komentarz “Czym zastąpić słodkie przekąski w diecie?

Dodaj komentarz