Domowe sposoby na grypę i przeziębienie

napisał(a) MagdaFit

Jesień to ta pora roku, w czasie której najłatwiej o infekcję. Zmienna pogoda jest na tyle zdradliwa, że potrzebujemy kilkunastu minut porywistego wiatru, by złapało nas przeziębienie bądź grypa. W takich sytuacjach sięgamy zwykle po odpowiednie środki farmakologiczne, by jak najszybciej wrócić do pełni sił. Osobiście staram się wystrzegać wszelkich lekarstw, dlatego dziś podrzucam wam moją listę środków na przeziębienie, które stosuję:)

  1. Ciepłe mleko z miodem i czosnkiem – działa rozgrzewająco i antyseptycznie. Czosnek i miód znany jest jako naturalny antybiotyk już od starożytności. Taką mieszankę przygotuj sobie przed snem – ciepłe mleko działa uspokajająco, więc ułatwi ci zaśnięcie 🙂
  2. Gorąca kąpiel – będzie pomocna gdy czujesz, że coś cie “bierze”. Wirusy najlepiej czują się w temperaturach w przedziale 32 – 34 st. C, więc kąpiel w temperaturze wyższej, niż temperatura ciała, opóźni rozwój i namnażanie drobnoustrojów. Z pomocą przyjdzie również para, która udrożni drogi oddechowe.
  3. Spirytus z miodem – to bomba stawiająca na nogi, jednak nie dla każdego. Działa tak, jak ciepłe mleko z miodem, jednak spirytus odkazi dodatkowo przełyk i rozgrzeje o wiele mocniej. Jeśli jednak masz wstręt do alkoholu, nie tolerujesz go – odpuść. To środek stosowany jeszcze przez nasze babcie, ale mi czasem pomaga. 

A wy jak walczycie z przeziębieniem ?

Powrót do blogów

Dodaj komentarz