Jaki rower wybrać?

napisał(a) RafalTrenuje

Co prawda kończy nam się sezon rowerowy, jednak uważam, że taki wpis jesienią jest super potrzebny! Jak wiecie, koniec każdego sezonu wymusza na sprzedawcach obniżenie cen produktów – na pewno w okresie październik – marzec uda nam się kupić rower minimum 20% tańszy.

Pamiętajmy! Aby wybrać najlepsze dwa kółka, musimy się zastanowić nad zastosowaniem: będziemy jeździć wyczynowo? Marzą nam się kilometrowe wycieczki krajoznawcze? Chodzi o przemieszczanie się z punktu A do B? W zależności od przeznaczenia mamy różne typy rowerów. Przygotowałem krótkie charakterystyki, by ułatwić wybór!

Górski/ MTB – to najpopularniejsze rowery, bo zdarza się, że bywają uniwersalne. Mają szerokie opony, dzięki czemu nie straszny im podmokły grunt, przerzutki przednie i tylne, by dostosować wkład pracy w prędkość. Siedzimy na nich w pochylonej pozycji, dzięki czemu zmniejszamy opór powietrza i możemy rozwinąć naprawdę duże prędkości!

Miejski – stworzony do jazdy z punktu A do punktu B po utwardzonej i gładkiej nawierzchni. Ma wiele przydatnych gadżetów (koszyk, bagażnik), jeździmy  w wyprostowanej pozycji na miękkim, amortyzowanym siodle.

Cruiser – budową i pozycją, którą przyjmujesz, zbliżony jest do motocykla. Miękkie siodełko i grube opony gwarantują przyjemną jazdę. Do tego design cruiserów urzeka i zwraca uwagę 😉

Powrót do blogów

Dodaj komentarz