Koktajle odchudzające w proszku – czy warto je pić?

napisał(a) RafalTrenuje

Na rynku dostępne są koktajle odchudzające w postaci proszku, do których wystarczy dodać mleko lub wodę, aby uzyskać owocowy szejk. Takie rozwiązanie jest wygodne i zaoszczędza sporo czasu, ale czy jest zdrowe?

Zdecydowanie nie. Kupne koktajle odchudzające w proszku nigdy nie dorównają pod względem wartości odżywczych domowym koktajlom ze świeżych owoców i warzyw. To wyroby przemysłowe o bardzo ubogim składzie – w większości składają się z mleka w proszku i białka sojowego, czyli zwykłych “zapychaczy” mających nadać im odpowiednią gęstość. Co prawda producenci wzbogacają je o witaminy i minerały, jednak są to sztuczne dodatki, których organizm nie przyswaja tak dobrze jak naturalnych składników pochodzących z warzyw i owoców.

Poza tym, aby koktajle w proszku naprawdę odchudzały, trzeba przejść całkowicie na dietę składających się tylko z gotowych produktów jednej firmy. To wiąże się z dużymi kosztami (zestaw 5 saszetek kosztuje ok. 30 zł). Z taką cenę można zrobić samodzielnie naturalne, zdrowe koktajle dla całej rodziny. Czego warto spróbować?

Składniki:

  • szklanka maślanki
  • 1 duży zielony ogórek (pokrojony, nie musi być obrany – ale dobrze umyty)
  • 2 łyżki posiekanej natki pietruszki
  • 2 łyżki koperku
  • 1/4 łyżeczki pieprzu cayenne(chili)

 

Działanie: pieprz cayenne przyspiesza metabolizm i zwiększa proces termogenezy, czyli wytwarzania ciepła przez ciało. Regularne spożywanie chili w małych ilościach hamuje apetyt, szczególnie na tłuste i słone potrawy. Dodatek ogórka lekko odwadnia, a zielenina to dla organizmu zastrzyk witamin. Maślanka z kolei to skarbnica pożytecznych bakterii, które usprawniają pracę jelit.

39
Powrót do blogów

Dodaj komentarz