Olej z wiesiołka – zaprzyjaźnij się z nim!

napisał(a) MarlenaWitczak

Co jakiś czas ze zdumieniem odkrywam nową roślinkę o niesamowitych właściwościach, jeśli chodzi o ziołolecznictwo. Ludzie często sięgają dzisiaj po egzotyczne składniki, zioła i owoce, które podobno mają zbawienny wpływ na nasz organizm. Tymczasem na polskich łąkach rosną niemal wszechmocne zielska! 😀 Słyszałyście kiedyś o wiesiołku?

To niepozorna, kwitnąca na żółto roślinka, którą spotkać można od wiosny do jesieni niemal na każdym kroku. Nie jej kwiatki okazują się jednak najistotniejsze, a to, co się w nich skrywa – nasionka. Z nasion wiesiołka tłoczy się bowiem olej o doskonałych właściwościach. Wiele osób stosuje go głównie z myślą o poprawie stanu skóry – zawarte w oleju nienasycone kwasy tłuszczowe i inne substancje pomagają regenerować naskórek i skutecznie walczyć z wypryskami czy bliznami. Skóra zyskuje na elastyczności, a włosy odzyskują blask.

Olej z wiesiołka znacznie wpływa też na zdolność koncentracji i dobre samopoczucie. Teraz, podczas szarego i trudnego do zniesienia przedwiośnia warto sięgnąć po takie wsparcie – nie wiem, jak Wy, ale mnie często zdarza się w tym okresie złapać doła…

A to, co najważniejsze dla wielu osób tutaj – olej z nasion wiesiołka to wielki sprzymierzeniec walki z nadwagą! Pomaga spalać tłuszcze i ułatwia trawienie, przez co przyspiesza metabolizm. Czyż to nie wspaniała wiadomość?

Olej z nasion wiesiołka możecie dostać w aptekach – najczęściej w postaci łatwo przyswajalnych kapsułek. Polecam – ja zaczęłam go przyjmować dwa tygodnie temu i już teraz widzę efekty. Siła tkwi w naturze – warto ją wykorzystać!

25
Powrót do blogów

Jeden komentarz “Olej z wiesiołka – zaprzyjaźnij się z nim!

Dodaj komentarz