Relaksujące kąpiele

napisał(a) KingaKrol

Każda z Nas chciałaby, aby przez kolejne miesiące występowała typowa biała, polska zima. Drzewa przykryte białym puchem, czyste niebo, temperatura malująca na buziach naturalne rumieńce i delikatnie trzeszczący pod butami śnieg. 

Ale prawdopodobnie nie będzie cały czas tak pięknie. I nastaną chłodne dni, ciemniejsze chmury, deszczowy i szary krajobraz.

Najłatwiejszą metodą na przełamanie wszystkich smutków w zimniejsze dni  jest nastrojowa kąpiel. Kąpiel, kąpieli nie równa! Może być wyjątkowa i nadzwyczajna, a jednocześnie wpłynąć korzystanie na nasze ciało.

Proponuję zamienić swój codzienny, monotonny rytuał w niesamowitą przygodę.

KĄPIEL PIWNA. Zimne piwko idealne w upalne dni, ale do kąpieli? I owszem. Wystarczy do wody o temperaturze 38  stopni dodać około 3-4 litry piwa. Dostępne są specjalne piwa kąpielowe, jeśli jednak już  w tym momencie naszła Cię ochota na taką kąpiel, możesz użyć zwyczajnego, ciemnego piwa chmielowego. Rezultaty są fantastyczne: Gładsza skóra, lepsze samopoczucie. Ale to nie wszystko! Piwo dzięki składnikom takim jak: drożdże,  sód, jęczmień wpływa wspaniale na poprawę kondycji skóry, przeciwdziała trądzikowi i łuszczycy. Ponadto zaleca się stosowanie kąpieli piwnej przy problemach z cellulitem!  Nie lubisz piwa? Spróbuj kąpieli w winie.

KĄPIEL W MIODZIE I MLEKU. Pragniesz mieć nawilżoną, gładką i aksamitną skórę?Bierz przykład z Kleopatry, która codziennie praktykowała mleczno-miodową kąpiel. Enzymy, sole mineralne, witaminy: A,D i B gwarantują jedwabistą skórę i  odpowiednie nawilżenie w chłodniejsze dni. Kleopatra wybierała mleko ośle, my proponujemy kąpiel w kozim mleku z dodatkiem miodu, który wpływa idealnie na podrażniania skóry.  Podgrzej mleko, kiedy będzie gorące dodaj cztery łyżeczki miodu i wlej miksturę do wanny. Miłej kąpieli.

4
Powrót do blogów

Dodaj komentarz