Dieta tropikalna – idealna na lato!

Szybkie odchudzanie – to coś, o czym myśli w tej chwili bardzo wiele kobiet, bo w końcu lato się rozpoczęło i do wyjazdów wakacyjnych pozostało coraz mniej czasu. Ty również znajdujesz się w tej grupie kobiet i rozważasz, jaka dieta odchudzająca będzie dla Ciebie najlepsza? Czy w ogóle istnieje coś takiego jak szybka i skuteczna dieta? Sprawdźmy!

Zdrowa dieta odchudzająca – to podstawa!

Skuteczna dieta, która ma na celu wspomóc odchudzanie, to przede wszystkim zdrowa dieta, bezpieczna dla organizmu, dobrze dopasowana do Twoich potrzeb i możliwości. Niezależnie od tego, jak niewiele czasu zostało Ci do wyjazdu, niezależnie od ilości nadprogramowych kilogramów, musisz pamiętać o tym, aby nie odchudzać się za wszelką cenę, narażając swoje zdrowie na niebezpieczeństwo. Nie pozbędziesz się 10 kilogramów w tydzień czy nawet w miesiąc, a w każdym razie nie zrobisz tego w sposób bezpieczny i odpowiedzialny.

Skuteczna dieta odchudzająca to również taka dieta, która pozwala na zachowanie osiągniętych efektów, a zatem ogranicza możliwość powstania sławetnego efektu jo-jo. Dietetycy i lekarze są jednomyślni co do tego, że najlepszym rozwiązaniem jest chudnięcie najwyżej 3-5 kilogramów miesięcznie. Może Ci się to wydawać niewiele, ale to bardzo dobry wynik. Organizm ma czas na to, aby przystosować się do zachodzących zmian, do nowej diety i w ogóle nowego stylu życia, bo właśnie tak powinnaś postępować, jeśli chcesz, by efekty diety zostały z Tobą na dłużej.

Dieta tropikalna – co to takiego?

Istnieją pewne rodzaje diet, szczególnie tych mających na celu oczyszczenie organizmu, które prowadzi się przez określony czas. Jedną z nich jest dieta owocowa, a dokładniej rzecz ujmując, dieta tropikalna. Warto w tym miejscu dodać, że jest to idealna dieta na lato. Jak już sama nazwa to sugeruje, jej podstawą są owoce, w szczególności owoce egzotyczne. Jest to zatem dieta całkiem smaczna, a przede wszystkim bogata w witaminy i minerały, doskonale też odkwasza organizm.

Trudno jest powiedzieć, ile tygodniowo można na takiej diecie schudnąć, bo jest to kwestia bardzo indywidualna, ale przyjmuje się, że średnio 1,5 kilograma. O czym musisz pamiętać, chcąc wprowadzić dietę tropikalną? Na pewno o tym, że nie powinna ona trwać dłużej niż 3 tygodnie. Pomimo tego, że dieta tropikalna dostarcza mnóstwa cennych składników, może podrażniać żołądek, jeśli jest on wyjątkowo wrażliwy. Po dietę tę możesz sięgać regularnie co 2-3 miesiące. Nie musisz każdorazowo prowadzać jej przez trzy tygodnie, ale np. przez tydzień lub dwa.

Na dietę tropikalną nie powinnaś się natomiast decydować, gdy jesteś w ciąży, karmisz piersią lub też jesteś uczulona na cytrusy. Jest to dieta niskokaloryczna, bowiem dostarcza średnio 1000 kalorii dziennie.

Naturalnie, dieta ta nie opiera się wyłącznie na owocach. Każdego dnia rano możesz sięgać np. po szklankę ulubionej kawy, bez dodatku cukru. Jeśli pijesz kawę z mlekiem, zamień je na beztłuszczowe. Możesz pić również herbatę zieloną i czerwoną, sięgać po chrupkie pieczywo (smaruj je niskokaloryczną margaryną) i chudą szynkę na śniadanie, drugie śniadanie i kolację – ale pamiętaj, że głównym składnikiem diety powinny być właśnie owoce. Sięgaj po awokado, pomarańcze, melony, kiwi, mandarynki, banany, przygotowuj z nich soki, sałatki i zupy owocowe.

Jeśli nie masz pomysłu na ułożenie takiego owocowego jadłospisu, na pewno wiele ciekawych propozycji znajdziesz w sieci lub też możesz zgłosić się po pomoc do profesjonalnego dietetyka. I pamiętaj o jeszcze jednej sprawie – jeżeli chcesz stosunkowo szybko zobaczyć efekty odchudzania, postaw nie tylko na dietę, ale także na aktywność fizyczną. Nie musisz mordować się na siłowni. Wystarczy, że będziesz regularnie spacerować, jeździć na rowerze czy wybierzesz się na basen. Dzięki temu nie tylko zrzucisz nadmiar kilogramów, ale też ujędrnisz ciało.

353

Tylko u nas!

 • siłownia fitness
  Fitness

  Siłownia czy fitness? Czy to to samo?

  Kiedy wybrać fitness, a kiedy siłownię? I czym w ogóle różnią się te dwa sposoby treningu. Sprawdźmy i przekonajmy się od czego jest lepiej zacząć na początek!

  czytaj więcej
 • Styl życia

  Sprawdzone sposoby na nadmierne pocenie się latem

  Dowiedz się jak zapobiec nadmiernemu poceniu się podczas letnich upałów.

  czytaj więcej
 • Fitness

  Jak zapobiegać urazom podczas treningu – krótki przewodnik

  Zobacz jak możesz uniknąć urazów podczas wykonywania treningu.

  czytaj więcej

Dodaj komentarz