Dieta Weight Watchers

Czy tobie też trudno jest wytrwać w trwającej długie tygodnie diecie? Znasz to uczucie, kiedy motywacja do przestrzegania zasad zdrowego żywienia spada z dnia na dzień, a ty nie potrafisz już samodzielnie powstrzymać się od słodkich grzeszków? Być może potrzebujesz wsparcia strażników diety? Brzmi groźnie? Nic bardziej mylnego! Bijąca rekordy popularności na całym świecie dieta Weight Watchers to nic innego jak zrzeszenie osób, które, tak jak ty, pragną spełnić swoje marzenie o szczupłej sylwetce.

Od kilku kobiet do milionów użytkowników – jak powstał Weight Watchers?

Historia jakich wiele przerodziła się w globalną fascynację, dzięki znanej wszystkim zasadzie: w grupie raźniej. Pewna Amerykanka niezadowolona ze swojej sylwetki postanowiła opowiedzieć o swoich kłopotach z odchudzaniem koleżankom, które także próbowały zrzucić zbędne kilogramy. Podczas kobiecych pogaduszek szybko zorientowały się, że wsparcie innych osób zdecydowanie podnosi motywację i ułatwia przestrzeganie reguł. Pomysł rozprzestrzeniał się na coraz liczniejsze grono ludzi i szybko przerodził się w ideę założenia firmy, która będzie zrzeszać w swoim gronie wszystkich tych, którzy marzą o idealnej sylwetce. Tak właśnie powstał program Weight Watchers, czyli dieta, która opiera się na pogłębieniu czynników emocjonalnych i psychologicznych w trakcie redukcji wagi.

Na czym polega dieta Weight Watchers?

Głównym wyznacznikiem sukcesu takiego sposobu odchudzania jest fakt, że robimy to w grupie osób, które mierzą się z dokładnie takimi samymi wyzwaniami. Po zameldowaniu się na portalu obliczamy swój współczynnik BMI, który będzie wyznaczał górną granicę kalorii, jakie możemy przyjąć jednego dnia. Jak wiadomo, dla wielu ludzi liczenie kalorii wcale nie jest takie proste. Strażnicy Wagi pomyśleli także o tym. Zamiast kalorie w systemie liczone są punkty przypisane do każdego z produktów spożywczych. W ciągu dnia możemy zjadać tak dużo, aby nie przekroczyć przypisanej nam wartości. System wymaga więc od nas jedynie wpisywania tego, co właśnie spożyliśmy i sam oblicza nam bieżący wynik. Dieta Weight Watchers działa online, dzięki czemu każdy może z niej z łatwością skorzystać.

Oprócz tego, uczestnicząc w programie, mamy zapewnioną pomoc nie tylko innych Strażników Wagi, ale także dietetyka i psychologa. Można spotkać się z nimi na organizowanych raz w tygodniu spotkaniach lub kontaktować się telefonicznie czy mailowo. Strażnicy wagi w Polsce mają swoją siedzibę w Warszawie.

Zalety programu Weight Watchers

Główną zaletą jest oczywiście posiadanie dużej grupy wsparcia, która motywuje do niestrudzonego dążenia do celu. Nieoceniona jest także pomoc specjalistów, a także sama dostępność diety. Bardzo pomocne są także przejrzyste zasady oraz to, o czym zapewniają twórcy oraz uczestnicy: dieta Weight Watchers nie powoduje uczucia głodu i przestrzega norm zdrowego żywienia.

Wady Strażników Diety

Główną wadą programu jest fakt, że wymaga ona mimo wszystko ciągłego przeliczania swoich pokarmów na punkty. Warto jednak wspomnieć, że już po krótkim czasie staje się to nawykiem i problem znika. Diecie zarzuca się także to, że nie jest dopasowana do indywidualnych potrzeb ludzi, ze względu na to, że można jeść w niej wszystko.

Strażnicy Wagi – przepisy

Podczas diety można jeść praktycznie wszystko, dopóki górna wartość punktów nie zostanie przekroczona. Warto wspomnieć, że niektóre warzywa i owoce mają 0 punktów, dlatego możesz delektować się przekąskami w postaci jabłka, pomarańczy, kapusty kiszonej czy buraka oraz takimi przysmakami jak pasta z bakłażana, czy krem z dyni. Gulasz z wołowiny czy indyk w sosie limonowym także nie są zabronione! Pamiętaj jednak o umiarze! Możesz także wspomóc swoje odchudzanie, stosując suplement diety Therm Line Fast. Dostępny jest on zarówno w wersji dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

580

Tylko u nas!

 • Czas wolny

  Podróże niekonwencjonalne – poznaj urban exploration

  Dowiedz się czym jest urban exploration!

  czytaj więcej
 • Ciekawostki

  Nietolerancja laktozy – czym jest i jak wygląda dieta dla osób z alergią?

  Pij mleko! Chociaż... Niekoniecznie.

  czytaj więcej
 • Czas wolny

  Kobieta za kierownicą! Jak jeżdżą przedstawicielki płci pięknej?

  Sprawdź jak radzą sobie kobiety w roli kierowcy.

  czytaj więcej

Dodaj komentarz