Dlaczego nogi bolą i puchną? Najczęstsze przyczyny bólu nóg.

Masz z sobą ciężki dzień? W pracy było wielkie zamieszanie, mnóstwo obowiązków, a teraz odczuwasz ogromne zmęczenie? Każda cząstka Twojego ciała wręcz prosi o odpoczynek, a przed Tobą jeszcze trochę pracy? Ale jak tu pracować gdy, bolące nogi nie dają spokoju a i wyglądają, jakby ich właścicielowi przybyło nagle kilka dodatkowych kilogramów. Co się dzieje? Czy to coś poważnego?

Dlaczego nogi puchną?

To, że masz opuchnięte nogi, może być spowodowane wieloma czynnikami. Podstawową, pod względem fizjologicznym, przyczyną takiego stanu jest przesiąkanie wody z krwi do tkanek poprzez ściankę naczyniową. Czyli krótko mówiąc, spuchnięte nogi są wynikiem nagromadzenia się nadmiaru wody w organizmie. Warto sprawdzić, czy faktycznie dotknęła Cię opuchlizna nóg, poprzez zrobienie prostego testu. Wiadomo, ogromny obrzęk jest łatwy do zauważenia, ale mniejszy?

Otóż, jeśli naciśniesz palcem na skórę na kości piszczelowej, i powstały w ten sposób dołek będzie utrzymywał się przez kilka sekund, to znak, że masz obrzęk nóg. Jedynie w przypadku ciąży jest to „normalna sytuacja”, podobnie jak wtedy, gdy cały dzień spędzasz na nogach, lub gdy temperatury znacznie przekraczają normę. W każdym innym wypadku może to oznaczać, że coś z Twoim organizmem jest nie tak. A co na przykład? Możliwości jest bardzo wiele.

Najczęstsze przyczyny opuchniętych nóg

Jeśli zauważysz, że dotyka Cię ból łydek, a w nocy nie miałeś żadnego skurczu, a do tego pojawia się opuchlizna nóg, ból w podeszwie stopy, skóra jest gorąca i wrażliwa na dotyk, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że pojawił się zakrzep w żyle głębokiej, co jest niebezpiecznym schorzeniem, wymagającym pomocy lekarza. Jeśli masz opuchnięte nogi w okolicach kostki, która kiedyś uległa skręceniu, to bardzo możliwe że doszło do rozciągnięcia ścięgna.

Jeśli puchnięcie nóg w okolicach kostek powtarza się bez konkretnej przyczyny, a do tego często pojawiają się duszności, przyczyną najprawdopodobniej jest niewydolność serca. Nie każdy też wie, że ból łydek, ich opuchnięcie, mogą być wywołane na przykład problemami z nerkami. Niestety, bolące, spuchnięte nogi mogą być również oznaką choroby żylakowej. Każda z tych przypadłości wymaga koniecznie diagnozy specjalisty, a następnie odpowiedniego leczenia.

Jak sobie z tym radzić?

Wiadomo, że jeśli bolące nogi są skutkiem poważnych problemów zdrowotnych, wtedy należy się ściśle trzymać wytycznych zaleconych przez lekarzy. Jeśli natomiast powodem jest siedzący lub stojący tryb pracy, nieprawidłowe krążenie krwi, to można pomóc sobie na własną rękę. Jest kilka sposobów, które sprawią, że ból łydek odejdzie w zapomnienie. Z pewnością jednym ze skutecznych środków tego typu jest suplement diety o nazwie Venasid. To nowość na rynku, która ulży obolałym, opuchniętym i zmęczonym nogom za sprawą takich składników jak ekstrakt z ruszczyka kolczastego, hesperydna oraz witamina C. Jedna kapsułka dziennie szybko postawi Cię na nogi.

A inne sposoby? A chociażby taki prosty sposób jak znalezienie kilku minut podczas pracy na to, aby usiąść z nogami odrobinę wyżej – usprawni to funkcjonowanie naczyń krwionośnych. A jeśli nie w trakcie pracy, to po pracy na kilka minut położyć się z nogami lekko uniesionymi w górę. Warto także unikać obcisłych, uciskających skarpet czy rajstop, ograniczyć spożywanie soli, ponieważ to ona przyczynia się do zatrzymywania wody w organizmie.

Tylko u nas!

 • Bez kategorii

  Zagęstniki, stabilizatory, emulgatory – sprawdź, co musisz o nich wiedzieć! (czyli ogólnie o dodatkach do żywności)

  Co warto wiedzieć o chemicznych dodatkach do żywności?

  czytaj więcej
 • Fitness

  Czy fitness odchudza?

  Sprawdź, czy ćwiczenia pomagają w odchudzaniu!

  czytaj więcej
 • Styl życia

  Wady i zalety pigułek antykoncepcyjnych!

  Dowiedz si wszystkiego, co powinnaś o nich wiedzieć.

  czytaj więcej

7 komentarzy na “Wady i zalety pigułek antykoncepcyjnych!

 1. Samanta Lis

  skutecznosc pigulek jest super! mnie udalo sie tak je dobrac ze skutkow ubocznych prawie wogole nie odczowalam, raz tylko, na poczatku zlapalam infekcje intymna ale po wyleczeniu stosuje czesto kuracje probiotykami ginekologicznymi provag i dzeiki temu nie lapie juz infekcji, a antykoncepcja sprawdza sie swietnie!

 2. sylwia lisiecka

  o zalecie chyba nie trzeba mowic, prawie calkowity brak ryzyka ciazy, nie trzeba o niej pamietac przy kazdym wspolzyciu, nie utrudnia zblizen itp. a jesli chodzi o negatywy to u mnie wystapily problemy intymne, mialam mocna suchosc pochwy! juz po kilka tygodniach stosowania antykoncepcji pojawila sie i trwala do czasu az zastosowalam globulki hydrovag, skuteczne juz po kilku dniach stosownia, latwe w aplikacji, w dobrej cenie! i dalej spokojnie moglam przyjmowac hormony

Dodaj komentarz