Jak pozbyć się nadmiaru wody z organizmu? – o walce z cellulitem wodnym

Cellulit wodny – największy wróg każdej kobiety. Atakuje bez względu na wiek, wagę, czy tryb życia, jaki prowadzimy. Ten rodzaj cellulitu związany jest z gromadzeniem się nadmiaru wody w organizmie i często wynika ze zbyt dużej ilości soli w diecie lub zaburzeń hormonalnych. Walka z nim to duże wyzwanie, ale warto je podjąć, aby zapomnieć o dyskomforcie i kompleksach.

Jednak, aby się z nim zmierzyć, oprócz silnej woli i dużej motywacji, potrzebna jest także wiedza pozwalająca na wdrożenie najlepszych metod jego zwalczania. A zatem, jak rozpoznać cellulit wodny i czym różni się od tłuszczowego? Jak pozbyć się wody z organizmu? I przede wszystkim, jak pozbyć się cellulitu wodnego na dobre? Spróbujmy poszukać odpowiedzi.

Czym jest cellulit wodny?

Jak już wspomnieliśmy, cellulit wodny wiąże się z zatrzymaniem wody w organizmie i nagromadzeniem w komórkach dużych ilości toksyn oraz zbędnych produktów przemiany materii. Efektem takiej sytuacji jest ich przerost, który staje się widoczny na skórze i objawia tzw. pomarańczową skórką. Z wyglądu bardzo przypomina równie powszechny cellulit tłuszczowy, którego przyczyną jest nadmierne odkładanie się dużej ilości komórek tłuszczowych w dotkniętej tym problemem partii ciała.

To, co odróżnia cellulit wodny od tłuszczowego, to występowanie innych objawów towarzyszących zatrzymaniu wody w organizmie, w postaci na przykład puchnięcia i obrzęków nóg, ogólnego zmęczenia i przybierania na wadze. Różni je także przyczyna powstawania. O ile w przypadku cellulitu wodnego winę za jego wystąpienie ponosi wyłącznie zbyt duża ilość wody w organizmie, o tyle cellulit tłuszczowy może być uwarunkowany genetycznie, a przez to trudniejszy do zwalczenia. Aby mieć pewność, z którym rodzajem cellulitu mamy do czynienia, możemy poddać się badaniom, między innymi antropometrycznym lub ultrasonograficznym, które pomogą nam to ustalić.

Jak zwalczyć cellulit wodny?

Sposoby na cellulit wodny powinny obejmować szereg różnorakich działań – w pierwszej kolejności dotyczących ustalenia przyczyn zatrzymania wody w organizmie. Żeby wiedzieć, jak usnąć wodę z organizmu, musimy odkryć, czym jej nagromadzenie jest spowodowane. Głównymi przyczynami mogą być zmiany hormonalne, a dokładnie zbyt duża ilość estrogenów, zła dieta, niewłaściwy tryb życia lub paradoksalnie – picie zbyt małej ilości wody. Wyeliminowanie tych problemów wspomoże proces usuwania wody z organizmu i zapobiegnie jej ponownemu gromadzeniu.

Czasami to jednak nie wystarcza. Jak wówczas usunąć nadmiar wody z organizmu? Można sięgnąć po różnego typu preparaty i suplementy diety, które zawierają składniki wspomagające ten proces, jak na przykład Therm Line Hydrofast, który dodatkowo pomaga zwalczać cellulit wodny. Warto zaznaczyć, że nie są to zwykłe tabletki na cellulit, ale kompleks starannie opracowanych składników, których głównym zadaniem jest usuwanie nadmiaru wody z organizmu, a przez to redukcja cellulitu, dzięki czemu ich skuteczność jest nieporównywalnie większa.

Oczywiście, oprócz wyeliminowania przyczyn powstawania cellulitu oraz zażywania tabletek na cellulit wodny, w walce z nim niezbędna jest zdrowa i prawidłowa dieta, która powinna ograniczać spożywanie soli oraz produktów z jej dużą zawartością (między innymi żywności przetworzonej).

Ponadto, swój jadłospis warto wzbogacić o dużą ilość warzyw i owoców, zwłaszcza tych, które zawierają potas odpowiedzialny za niwelowanie szkodliwych właściwości sodu. Nie można także zapominać o piciu dużych ilości wody mineralnej z niską zawartością sodu – minimum dwóch litrów dziennie oraz o podjęciu aktywności fizycznej, która usprawni krążenie, a przez to skutecznie wspomoże walkę cellulitem.

Tylko u nas!

3 komentarzy na “Najczęstsze zaburzenia odżywiania – skąd się biorą i jak sobie z nimi radzić?

 1. malaala

  ja parę lat temu miałam kompulsywne jedzenie.jakoś przeszło.poznałąm kogos, zaczęlam sie kontrolować. a wczesniej jadłam bardzo nieregularnie.jako dziecko ciągle rodzice wpajali mi, że trzeba duzo jesc, żeby miec siły do pracy (wychowałam sie na wsi).zawsze byłam okrąglutka.a mama mówiła, że mam grube kości. w liceum kryłam sie pod obszernymi ciuchami.ciagle cos mi nie pasowało, ciagle za gruba.wstyd było rozebrac sie na w-f a potem cwiczyc z dziewczymami…w domu ciagle “domowe obiadki”, duze porcje. nauka do pozna, sporo przytyłam
  potem wyjechałam na studia.juz sama mogłam o siebie zadbać. sama gotowałam sobie obiady.byłam panem swojego losu i garnka
  znów stresy i nauka, imprezy do pozna i jadło sie nawet w nocy.dziewczyny w akademiku sie nawet ze mnie smiały, bo potrafiłam w nocy wstac i isc do lodówki.lodówka niestety pusta, no to do zamrazalnika po kiełbasę. z głodu jadłam zamrożoną kiełabasę. twierdziłam wtedy ze mrozone nie tuczy. wiem ze to głupie, ale tak miałam.
  w sumie to pare razy zdazryło mi się, że zwróciłam jedzenie, ale duzo o tym czytałam i jakoś “potrząsnęło” mną wted. kiedys też ogladałm jakis program o bulimiczkach i nigdy w zyciu juz tego nei zrobiłam.

 2. ixenka

  Myślę, że między bulimią anoreksją a czystym odchudzaniem jest niewidzialna lekka linia. Trzeba się trzymać tak by zaburzeń nie było. Wiele osób to potrafi ale niestety nie wszyscy. Jak chcemy się zdrowo odzywiać, mnie jesc ale racjonalnie to najlepiej isc po diete do specjalisty.

Dodaj komentarz