Jak skutecznie przyjmować suplementy diety?

Suplementy diety najczęściej przyjmujemy w formie połykanych tabletek. Ich skuteczność zależy od wielu czynników.

Oprócz tabletek, suplementy diety możemy przyjmować w postaci drażetek, kapsułek, zawiesiny czy peletki. Po połknięciu, produkt zostaje wchłonięty. A to oznacza, że z miejsca, w którym został podany dostaje się do krążenia ogólnego. Każdy z nas powinien mieć świadomość, że samo połknięcie takiego specyfiku nie gwarantuje nam sukcesu, bowiem stała forma tabletki musi w naszym ciele ulec rozpuszczeniu w roztwór, dopiero wtedy zacznie działać. Aby to jednak nastąpiło, musi zajść szereg procesów. Czy są sposoby by je pominąć i przyspieszyć czas działania preparatu? I tu pojawia się bardzo dobra wiadomość, bowiem naukowcy przeprowadzili szereg badań, które pozwoliły wypracować taką oto metodę. Po jakie produkty należy więc sięgnąć, bo zwiększyć osiągnąć większą efektywność od tej, którą charakteryzują się tradycyjne preparaty?

Alternatywą jest z pewnością technologia Flow Caps, dzięki której możliwe jest pominięcie etapu rozpuszczania tabletki. Jak to możliwe? Odpowiedź jest prosta. Otóż suplement otrzymujemy od razu w formie płynu. To bardzo istotne, ponieważ daje lepszą wchłanialność, a więc jest efektywniejsze. Płynne suplementy, jak Olimp Flow Caps, dają nam większą pewność, że wchłoniemy potrzebne substancje. Składniki aktywne są w ich przypadku rozpuszczone np. w olejach. Przy tym kapsułki są tak zaprojektowane, że nie ma żadnego zagrożenia, iż zawarte w niej składniki utlenią się podczas przechowywania i stracą swoje cenne właściwości lub zepsuje się ich smak czy zapach. Powłoka takiej kapsułki ma odmienną nanostrukturę niż w przypadku tradycyjnych tabletek, jest gęstsza, przez co nieprzepuszczalna, a przy tym nasz organizm doskonale radzi sobie z jej przetworzeniem we wchłanianą formę.

Niektóre suplementy diety, jak te, które zawierają np. czosnek, kwasy omega-3 czy olej z kryla, mogą bardzo nieprzyjemnie pachnieć i smakować. W przypadku kapsułek Flow Caps nie ma tego problemu, ponieważ ich budowa nie przepuszcza tych brzydkich aromatów.

gold-vit_a_e

Wyjątkowo szczelna struktura kapsułek Olimp Flow Caps ma także inną zaletę. Pozwala bowiem zminimalizować zjawisko oksydacji. A to oznacza, że jest w stanie wyjątkowo skutecznie zabezpieczyć aktywne składniki przed szybką utartą ich właściwości.

Suplementy diety w postaci płynnych kapsułek są więc wygodniejsze i skuteczniejsze niż tradycyjne tabletki. Kapsułki Olimp Flow zostały stworzone specjalnie dla osób, dla których ważna jest nie tylko szybkość działania specyfiku, ale i maksymalne bezpieczeństwo jego przyjmowania. O ich skuteczności świadczy m.in. rosnąca liczba osób, które decydują się na odstawienie dotychczasowych specyfików i zastąpienie ich kapsułkami Olimp Flow. Według specjalistów, ten trend będzie coraz silniejszy. Polacy coraz chętniej sięgają bowiem po nowe produkty i są bardziej świadomi ich zalet.

Tylko u nas!

6 komentarzy na “Jak skutecznie spalać kalorie podczas treningu?

 1. natalia

  Wiem z doświadczenia, że gdy robię bieżnie czy lajtową czy interwały to bardzo ważne jest bym była ubrana od stóp do głów. Pociłam się jak świnia ale za to efekty są wtedy lepsze. Też jest ważne żywienie przy spalaniu tych kalorii , każda dieta jest inna i zależy od tego czy jesteśmy na redukcji czy masie.

 2. wenezuela

  Bardzo ale to Bardzo ważna jest rozgrzewka. Rozgrzany silnik wiecej pociągnie niż taki dopiero co zapalony na -20 stopni. kiedyś nie robiłam właśnie ani rozgrzewek ani rozciągania po treningu . To był ból po treningu a na dodatek , zakwasy przez kolejne 4 dni.

 3. Krystian

  Mnie rozbija na kawałki chwila gdy przychodzi świeżak na siłownie i chce koksować jak kulturysta. No ludzie opanujcie się . Czy jak uczyliście się jeździć na rowerze to najpierw do samochodu weszliście. Odchudzanie czy trenowanie trzeba zaczynać z głową powoli.

 4. beemowska

  Chciałabym czasem na bieżni tak pobiegać ale stawy mi nie pozwalają. raczej takie lekkie treningi u mnie wchodzą w rachubę. Głownie spędzam na dietach najwięcej czasu . Może znacie jakąś fajną dietkę , gdzie można coś słodkiego ale nie szkodliwego zjeść , są takie w ogóle ?

Dodaj komentarz