Kakao przedłuża życie

Indianie z plemienia Kuna piją 40 porcji kakao w tygodniu. Naukowcy odkryli, że dzięki temu żyją dłużej i nie zapadają na demencję starczą.

Przedstawiciele Harvard Medical School obserwowali nawyki żywieniowe Indian z plemienia Kuna i zauważyli, że wysokie spożycie kakao ma na ich życie zbawienny wpływ. Nie tylko je wydłuża w porównaniu do długości życia mieszkańców Panamy, lecz także sprawia, że ich umysły pracują sprawnie do samej śmierci. Naukowcy podejrzewają, że to zasługa flawonoidu – epikatechiny, który możemy znaleźć nie tylko w kakao, lecz także w winie i w herbacie. Za tą tezą przemawia wniosek, który wysnuto po eksperymencie z udziałem osób z niewydolnością serca i cukrzycą drugiego stopnia, które mają uszkodzone mitochondria i występuje u nich znacznie mniej grzebieni, odpowiedzialnych za powstawanie ATP. Przez 3 miesiące podawano im regularnie kakao ze zwiększonym udziałem epikatechiny i okazało się, że poprawiła się u nich struktura mitochondriów.

328

Tylko u nas!

4 komentarzy na “Najlepsze pomysły na aktywne spędzanie wolnego czasu

  1. Natalia Biernatka

    Bardzo lubię spędzać czas z dzieckiem w sposób aktywny. Można iść na rolki, rower etc. My wybieramy raczej spacery nad jeziorko. Potem wypozyczamy kajak na 1h i sobie tak pływamy. Dzięki temu można lepiej poznać swoje dziecko bo wiadomo, ze z wiekiem się ono zamyka a bardziej otwiera na równieśników.

  2. kawazmlekiem

    No w dzisiejszym świecie to dzieci co raz wiecej na laptopie spędzają czasu. Ja sie szwagrem opiekowałam to 6 h bite dosłowne 6 h siedział na grze w sieci. Oczywiscie nie pozwoliłam na wiecej bo kręgosłup i oczy dostają za swoje w tym czasie.

Dodaj komentarz