L-karnityna niezastąpiona w walce o piękną sylwetkę

Jak schudnąć? To pytanie dręczy wiele osób, które borykają się z problemem dodatkowych kilogramów. Podejmując po raz kolejny walkę o piękną i szczupłą sylwetkę, poszukujemy różnych metod wsparcia naszych działań, głównie takich jak dieta odchudzająca i wzmożone ćwiczenia fizyczne. wszystko po to, by tym razem wygrać tę nierówną walkę. Często sięgamy po różnorodne tabletki na odchudzanie traktowane jako suplementy diety podkręcające metabolizm i przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej. Jednym z nich jest L-karnityna. Co warto o niej wiedzieć?

Czym jest L–karnityna?

Nawet najbardziej skuteczna dieta odchudzająca nie zawsze okazuje się być wystarczająca. W takich sytuacjach warto sięgnąć po suplementy na odchudzanie. Do tej grupy zalicza się tajemniczo brzmiąca L–karnityna, będąca substancją wspomagającą proces spalania tłuszczu. Dokładniej mówiąc jest to substancja witaminowo pochodna. W naturalnej postaci w organizmie największe ilości karnityny występują w tkance mięśniowo – szkieletowej, a także w mięśniu sercowym. Około 10% znajduje się w mózgu, nerkach i pozostałych narządach. Ogólnie w całym organizmie stwierdza się około 20 – 25 mg karnityny .

Występuje ona w dwóch postaciach, oznaczonych literkami L i D, przy czym forma D pozostaje nieaktywna, dlatego też względem tej substancji używa się głównie nazwy L–karnityna. Organizm ludzki jest w stanie samoistnie wytworzyć jedynie 25% potrzebnej ilości tej substancji. Źródłem pozostałej części jest dieta. Do syntezy L–karnityny potrzeba wielu witamin i innych substratów, których zbyt mała ilość automatycznie redukuje poziom wytwarzanej L–karnityny. Z tego też powodu często dochodzi do jej niedoborów. Owe deficyty zazwyczaj pozostają niezauważone, a charakteryzujące je zmęczenie oraz obniżenie sprawności intelektualnej przypisywane jest działaniu innych czynników. Niedobór L–karnityny można zdiagnozować poprzez badanie morfologiczne, analizując poziom lipidów we krwi – podwyższony wskazuje na zbyt małą ilość substancji.

L–karnityna w procesie odchudzania

L–karnityna odgrywa bardzo ważną rolę w procesie odchudzania. Z tego właśnie powodu bardzo często można ją spotkać w składzie tabletek odchudzających. L–karnityna bierze udział w transporcie kwasów tłuszczowych wprost do mitochondriów, w których dochodzi do ich syntezy, w wyniku której wytwarzana jest energia będąca podstawą wszystkich funkcji życiowych. Dzięki temu L–karnityna ułatwia zamianę spożywanego pokarmu w potrzebną energię, co z kolei zapobiega odkładaniu tkanki tłuszczowej. Lepsze wykorzystanie energii pomaga również w redukcji ilości dostarczanych do organizmu kalorii i ułatwia ograniczanie spożywanych porcji. Poza tym zwiększone dawki energii okazują się być także niezwykle przydatne podczas wysiłku fizycznego związanego z podejmowaną aktywnością.

Utrzymywanie L–karnityny na odpowiednim poziomie zdecydowanie ułatwia skuteczne odchudzanie. Dlatego też wybierając suplementy diety, których zadaniem jest pomoc w redukcji masy ciała, zwróćmy uwagę na to, czy w swoim składzie zwierają L–karnitynę. Skuteczne tabletki na odchudzanie z L–karnityną, jak L-karnityna 500 forte plus, dodatkowo zostały wzbogacone o substancje pomocnicze, takie jak między innymi chrom, który w naturalny sposób stabilizuje stężenie cukru we krwi, hamuje apetyt i pomaga kontrolować napady wilczego głodu. Dzięki temu preparat zawiera cały kompleks składników, które wspomagają i przyspieszają metabolizm. Dla uzyskania zadowalających rezultatów w zakresie walki ze zbędnymi kilogramami stosowanie suplementów diety powinno być połączone z zasadami zdrowego odżywiania, zbilansowanym jadłospisem oraz odpowiednią ilością wybranej aktywności fizycznej.

2 041

Tylko u nas!

2 komentarzy na “Kreatyna – co powinieneś o niej wiedzieć?

  1. malzonka

    Moj mąż brał kreatyne gdy bardzo intensywnie trenował,. Na złe mu nie poszło takie stosowanie ale co to daje to ja nie powiem. Bo on miał tego bardzo dużo w szufladzie i sie sama gubiłam co do czego mu służy

Dodaj komentarz