L-karnityna niezastąpiona w walce o piękną sylwetkę

Jak schudnąć? To pytanie dręczy wiele osób, które borykają się z problemem dodatkowych kilogramów. Podejmując po raz kolejny walkę o piękną i szczupłą sylwetkę, poszukujemy różnych metod wsparcia naszych działań, głównie takich jak dieta odchudzająca i wzmożone ćwiczenia fizyczne. wszystko po to, by tym razem wygrać tę nierówną walkę. Często sięgamy po różnorodne tabletki na odchudzanie traktowane jako suplementy diety podkręcające metabolizm i przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej. Jednym z nich jest L-karnityna. Co warto o niej wiedzieć?

Czym jest L–karnityna?

Nawet najbardziej skuteczna dieta odchudzająca nie zawsze okazuje się być wystarczająca. W takich sytuacjach warto sięgnąć po suplementy na odchudzanie. Do tej grupy zalicza się tajemniczo brzmiąca L–karnityna, będąca substancją wspomagającą proces spalania tłuszczu. Dokładniej mówiąc jest to substancja witaminowo pochodna. W naturalnej postaci w organizmie największe ilości karnityny występują w tkance mięśniowo – szkieletowej, a także w mięśniu sercowym. Około 10% znajduje się w mózgu, nerkach i pozostałych narządach. Ogólnie w całym organizmie stwierdza się około 20 – 25 mg karnityny .

Występuje ona w dwóch postaciach, oznaczonych literkami L i D, przy czym forma D pozostaje nieaktywna, dlatego też względem tej substancji używa się głównie nazwy L–karnityna. Organizm ludzki jest w stanie samoistnie wytworzyć jedynie 25% potrzebnej ilości tej substancji. Źródłem pozostałej części jest dieta. Do syntezy L–karnityny potrzeba wielu witamin i innych substratów, których zbyt mała ilość automatycznie redukuje poziom wytwarzanej L–karnityny. Z tego też powodu często dochodzi do jej niedoborów. Owe deficyty zazwyczaj pozostają niezauważone, a charakteryzujące je zmęczenie oraz obniżenie sprawności intelektualnej przypisywane jest działaniu innych czynników. Niedobór L–karnityny można zdiagnozować poprzez badanie morfologiczne, analizując poziom lipidów we krwi – podwyższony wskazuje na zbyt małą ilość substancji.

L–karnityna w procesie odchudzania

L–karnityna odgrywa bardzo ważną rolę w procesie odchudzania. Z tego właśnie powodu bardzo często można ją spotkać w składzie tabletek odchudzających. L–karnityna bierze udział w transporcie kwasów tłuszczowych wprost do mitochondriów, w których dochodzi do ich syntezy, w wyniku której wytwarzana jest energia będąca podstawą wszystkich funkcji życiowych. Dzięki temu L–karnityna ułatwia zamianę spożywanego pokarmu w potrzebną energię, co z kolei zapobiega odkładaniu tkanki tłuszczowej. Lepsze wykorzystanie energii pomaga również w redukcji ilości dostarczanych do organizmu kalorii i ułatwia ograniczanie spożywanych porcji. Poza tym zwiększone dawki energii okazują się być także niezwykle przydatne podczas wysiłku fizycznego związanego z podejmowaną aktywnością.

Utrzymywanie L–karnityny na odpowiednim poziomie zdecydowanie ułatwia skuteczne odchudzanie. Dlatego też wybierając suplementy diety, których zadaniem jest pomoc w redukcji masy ciała, zwróćmy uwagę na to, czy w swoim składzie zwierają L–karnitynę. Skuteczne tabletki na odchudzanie z L–karnityną, jak L-karnityna 500 forte plus, dodatkowo zostały wzbogacone o substancje pomocnicze, takie jak między innymi chrom, który w naturalny sposób stabilizuje stężenie cukru we krwi, hamuje apetyt i pomaga kontrolować napady wilczego głodu. Dzięki temu preparat zawiera cały kompleks składników, które wspomagają i przyspieszają metabolizm. Dla uzyskania zadowalających rezultatów w zakresie walki ze zbędnymi kilogramami stosowanie suplementów diety powinno być połączone z zasadami zdrowego odżywiania, zbilansowanym jadłospisem oraz odpowiednią ilością wybranej aktywności fizycznej.

Tylko u nas!

 • Czas wolny

  Miniaturowy ogród w doniczkach – jak go stworzyć?

  Domowy mini ogródek - zobacz jak możesz go zrobić.

  czytaj więcej
 • Czas wolny

  Instytucja małżeństwa – jak postrzegają ją współczesne kobiety?

  Zobacz jak współcześnie postrzegane jest małżeństwo.

  czytaj więcej
 • Styl życia

  Wady i zalety pigułek antykoncepcyjnych!

  Dowiedz si wszystkiego, co powinnaś o nich wiedzieć.

  czytaj więcej

7 komentarzy na “Wady i zalety pigułek antykoncepcyjnych!

 1. Samanta Lis

  skutecznosc pigulek jest super! mnie udalo sie tak je dobrac ze skutkow ubocznych prawie wogole nie odczowalam, raz tylko, na poczatku zlapalam infekcje intymna ale po wyleczeniu stosuje czesto kuracje probiotykami ginekologicznymi provag i dzeiki temu nie lapie juz infekcji, a antykoncepcja sprawdza sie swietnie!

 2. sylwia lisiecka

  o zalecie chyba nie trzeba mowic, prawie calkowity brak ryzyka ciazy, nie trzeba o niej pamietac przy kazdym wspolzyciu, nie utrudnia zblizen itp. a jesli chodzi o negatywy to u mnie wystapily problemy intymne, mialam mocna suchosc pochwy! juz po kilka tygodniach stosowania antykoncepcji pojawila sie i trwala do czasu az zastosowalam globulki hydrovag, skuteczne juz po kilku dniach stosownia, latwe w aplikacji, w dobrej cenie! i dalej spokojnie moglam przyjmowac hormony

Dodaj komentarz