Męskie odchudzanie – jak to robią mężczyźni?

Według opinii publicznej odchudzanie zdecydowanie jest domeną kobiet. Rzeczywiście, biorąc pod uwagę liczbę kobiet podejmujących walkę o szczupłą sylwetkę i deklarujących korzystanie z diet odchudzających, bez trudu można zauważyć, że panie w tym względzie mają wyraźną przewagę na płcią przeciwną. Czy to oznacza, że odchudzanie dla mężczyzn nie jest dobrym pomysłem? Ależ jest, a co więcej, zdecydowana większość mężczyzn zaczyna zwracać uwagę na swój wygląd i poszukuje metod skutecznego odchudzania po to, by ów wygląd poprawić!

Ze względu na prowadzony tryb życia i zamiłowanie do spożywania potraw wysokokalorycznych panowie najczęściej szukają odpowiedzi na pytanie, jak szybko schudnąć z brzucha, bowiem to właśnie na tej części ciała nadprogramowe kilogramy stają się najbardziej widoczne, psując prezencję i dobre samopoczucie mężczyzn. Jak zatem powinno wyglądać odchudzanie dla mężczyzn i czy istnieje skuteczna dieta dla panów?

Odwieczne dylematy, czyli jak szybko i skutecznie schudnąć?

Problemy z wagą niestety pojawiają się równie często u kobiet jak i u mężczyzn. Co prawda panie w zakresie walki z nimi wykazują zdecydowanie większą determinację, aczkolwiek nie brak również panów, którzy zastanawiają się, jak skutecznie schudnąć i raz na zawsze pozbyć się zbędnych kilogramów. Zadanie to jest tak samo trudne w odniesieniu do obu płci, a pytanie o to, co zrobić, żeby szybko schudnąć nurtuje wszystkich z podobną częstotliwością.
Podejmując próby redukcji masy ciała, panowie (podobnie jak panie) mogą skorzystać z diety odchudzającej, a także z preparatów przyspieszających spalanie tkanki tłuszczowej w formie tabletek na odchudzanie, takich jak na przykład Therm Line, czy też Therm Line Forte. Jednak ze względu na różnice w zapotrzebowaniu energetycznym kobiet i mężczyzn, obydwie metody wymagają zastosowania nieco odmiennych zasad postępowania.

Dieta dla mężczyzn

Dieta dla panów, która ma być skutecznym sposobem na odchudzanie, oczywiście powinna być zbilansowana, bogata w składniki odżywcze i oparta na zasadach zdrowego odżywiania (minimum pięć posiłków dziennie spożywanych w równych odstępach czasowych, itd. ). Pomimo tego, że każdy marzy o szybkim odchudzaniu, optymalna i bezpieczna dla zdrowia dieta nie może być zbyt restrykcyjna. Spożywane posiłki muszą dostarczać kolejno około 50% węglowodanów, 30% protein i 20% tłuszczu.
Aby jak najszybciej schudnąć, z codziennego jadłospisu należy wyeliminować produkty z dużą zawartością cukrów, tłuszczy i nadmiernej ilości węglowodanów, takich jak jasne pieczywo, słodycze, słodkie napoje, tłuste mięsa i sosy. Ich miejsce powinny zająć ryby, chude mięso, wędliny oraz produkty z wysoką ilością błonnika (kasze, otręby, brązowy ryż, ciemne pieczywo). Nie należy również zapominać o odpowiednim nawadnianiu organizmu – około 2 litry wody dziennie.

Odchudzanie a tabletki

Swoją walkę o szczupłą sylwetkę można dodatkowo wspomóc, stosując suplementy diety, takie jak tabletki odchudzające, które dzięki zawartości naturalnych składników przyspieszają i wspomagają redukcję tkanki tłuszczowej. Jakie skuteczne tabletki na odchudzanie wybrać? Propozycji tego typu preparatów jest bardzo wiele. W swoim wyborze warto jednak kierować się składem danego środka oraz jego jakością. Najlepsze są preparaty z dużą zawartością naturalnych substancji, jako świetny przykład może posłużyć Therm Line Man. W składzie tego preparatu można znaleźć naturalne ekstrakty roślinne. Uzupełnione są one substancjami wpływającymi na zmniejszenie apetytu, utrzymanie prawidłowego poziomu testosteronu oraz libido .jest to cały szereg składników przeznaczonych dla mężczyzn, które skutecznie wspomagają proces odchudzania.

Tylko u nas!

 • Ciekawostki

  Moc przypraw – rozgrzewające właściwości ziół i przypraw

  Poznaj już dziś przyprawy o właściwościach rozgrzewających.

  czytaj więcej
 • Fitness

  Jak przygotować się do treningu w upalne dni? Poznaj podstawowe zasady bezpieczeństwa

  Trening podczas upalnego dnia - sprawdź jak się przygotować.

  czytaj więcej
 • Czas wolny

  Jazda na rolkach – prędkość, przyjemność i zdrowie!

  Pokochaj jazdę na rolkach!

  czytaj więcej

5 komentarzy na “Jazda na rolkach – prędkość, przyjemność i zdrowie!

 1. kika33

  Rolki Roleczki <3 kojarzą mnie się z dzieciństwem , z beztroskim lataniem po dworze do zachodu słońca. Niestety teraz co raz mniej dzieciaków wie co to są rolki. Wolą przed internetem się otwierać. Rolki to samo zdrowie. ładnie kształtują pupę i nóżki.

 2. natalia

  Kiedyś lubiłam biegać ale Jazda na rolkach ma tę przewagę nad bieganiem, że w dużo mniejszym stopniu obciąża stawy. Ruch jest płynny, nie wymaga nagłych zrywów, co sprawia, że kolana i kręgosłup nie są tak narażone na przeciążenia jak w trakcie biegu . Kiedyś miałam problemy z stawami dlatego też oddaje się rolkom.

Dodaj komentarz