Herbata – mnóstwo dobroci w jednej torebce

Herbata, szczególnie zielona to jeden z najzdrowszych napojów, które spożywamy na co dzień. Dawniej traktowano ją jako lek.

Herbatę pije się często z przyzwyczajenia, kilka razy dziennie, bez zwracania szczególnej uwagi na dobrodziejstwa, jakie z tego płyną. Ten spowszedniały już napój, w dawnych czasach był traktowany jak lekarstwo. Choć dziś często się o tym zapomina, nie zmieniło się dobroczynne działanie herbaty na nasze organizmy. Liście herbaty mają w sobie mnóstwo witamin: A, B, C i PP. Ponadto znajdziemy w niej węglowodany, aminokwasy i sole mineralne. Herbata, o czym nie każdy wie, zawiera kofeinę, więc może mieć podobne działanie jak kawa – pobudza i zwiększa koncentrację. Picie herbat zapobiega miażdżycy i nowotworom płuc, okrężnicy i skóry, powstawaniu próchnicy a ponadto obniża ciśnienie krwi. Herbata zwiększa odporność naszego organizmu i sprzyja odchudzaniu, dzięki temu, że zwiększa metabolizm tłuszczu. A w dodatku pysznie smakuje!

121

Tylko u nas!

 • Diety

  Najlepsza dieta odchudzająca dla mężczyzn

  Zobacz, jak odchudzać się w męskim stylu!

  czytaj więcej
 • dieta owsiana
  Diety

  Dieta owsiankowa – jak działa?

  Owsianka słynie z wysokiego poziomu wartości odżywczych, stanowi bowiem bogactwo aminokwasów i białka, a także witamin. Warto zatem wdrożyć płatki owsiane do swojej diety

  czytaj więcej
 • Ciekawostki

  Koktajl – wygodny i pyszny sposób na zdrowe śniadanie

  Jakie ma zalety?

  czytaj więcej

4 komentarzy na “Koktajl – wygodny i pyszny sposób na zdrowe śniadanie

  • kajaczka kajaczka

   Teraz to chyba sezon się skończył na takie puddingi ? Jak tak to szkoda bo z chęcią bym go spróbowała. Nawet do mnie nie doszło, że to jakieś modne w ostatnim czasie ale może dlatego, że rzadko siedze na internecie.

Dodaj komentarz