Nie oszczędzaj serca!

Aby zadbać o serce nie należy się oszczędzać i unikać wysiłku fizycznego, wręcz przeciwnie – warto regularnie ćwiczyć i zwiększać intensywność treningu. Uprawianie sportu, wbrew pozorom, może być jedyną metodą umożliwiającą usprawnienie pracy mięśnia sercowego.

Wysiłek wytrzymałościowy przyczynia się do powiększenia mięśnia sercowego oraz do poprawienia jego wydolności i siły. Dlatego też regularne bieganie, energiczne spacery, czy też jazda rowerowa pozwalają na efektywniejszą pracę serca, polegającą na przepompowywaniu większej ilości krwi na jedno uderzenie. U osób wykonujących odpowiednio dobrane ćwiczenia nasila się przepływ krwi, z powodu zwiększonej ilości naczyń krwionośnych oraz ich powiększonego przekroju. Krew staje się rozrzedzona i bogatsza w czerwone krwinki, co przyczynia się do lepszego transportu tlenu w całym organizmie. Regularne uprawianie sportu może znacząco poprawić stan zdrowia osób cierpiących na choroby sercowe lub cukrzycę, ponieważ wysiłek fizyczny umożliwia znaczące unormowanie zbyt wysokiego lub niskiego ciśnienia, a także korzystnie wpływa na poziom cholesterolu i cukru we krwi. Nie bez znaczenia jest także fakt, że ćwiczenia pozwalają na zmniejszenie ciśnienia tętniczego oraz pozytywnie wpływają na redukcję niekorzystnych efektów stresu.

Więcej nowinek dotyczących przeciwdziałaniu chorobom serca i układu krwionośnego można znaleźć na portalu mocneserce.pl
www.mocneserce.pl/1,1/jak-choruje-serce,nadcisnienie.html

137

Tylko u nas!

3 komentarzy na “Magnez potrzebuje wsparcia – jakie składniki codziennej diety powstrzymują wchłanialność magnezu?

 1. mija mija

  Ile człowiek tutaj się dowie. mialam kiedys niedobor magnezu i lykalam jakies tabletki , teraz juz wiem ze dieta tez jest potrzebna , w sumie nasz organizm potzrebuje zdrowego pewngo zarcia nie smieciowego. bede o tym pamietac.

  • mezza_

   ogólnie dieta , czy proste zdrowe jedzenie musi sprzyjać witaminom by mogły pracować. To tak samo jak masz tabletki na spalanie tłuszczu same mogą nie pomóc a z dietą i odstawieniem śmieciowego jedzenia jak najbardziej są skuteczne.

 2. melkabelka

  Z tego co pamietam brak magnezu najbardziej się objawial bialymi plamkami na paznokciach , czy dobrze myślę ? W każdym razie podlana roslina z witaminami lepiej żyje. Tak samo jest z nami ludzmi. jest kilka czynników byśmy mogli lepiej funkcjonować.

Dodaj komentarz