Poznaj zalety wyjazdów weekendowych!

Kolejny ciężki tydzień za Tobą… Masz co prawda wolny weekend, ale nie do końca wiesz, co z tym faktem zrobić? Wolne dni poświęcasz najczęściej na „doprowadzenie domu do porządku”? Jeśli jesteś już wyjątkowo zmęczona i pragniesz choć na chwilę uciec od codziennych trosk przed następnym tygodniem obowiązków, być może dobrze Ci zrobi wyjazd weekendowy? Takie wycieczki weekendowe cieszą się coraz to większą popularnością. Dlaczego? Poznaj zalety krótkich wypadów i sprawdź, co możesz robić w tym czasie!

Dlaczego wyjazd na weekend ma sens?

Śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że zdecydowana większość z nas wyjeżdża raz lub najwyżej dwa razy do roku – zazwyczaj w okresie ferii zimowych i letnich wakacji. Tego typu wyjazdy, z racji tego, że zbieramy na nie oszczędności przez większą część roku, trwają dłużej, np. tydzień lub dwa.

Jeśli jednak naprawdę czujesz, że masz wszystkiego dość i zwyczajnie musisz odpocząć, nie zastanawiaj się zbyt długo – postaw na wyjazdy weekendowe, które szybko sprawią, że ponownie odkryjesz radość życia!

Co takiego jest w 2-3-dniowych wyjazdach, że coraz więcej osób tak chętnie się na nie decyduje? Po pierwsze po wspomnianym ciężkim tygodniu pracy zmieniasz otoczenie. Wypoczynek w domu a poza nim to dwie zupełnie różne rzeczy. Po drugie zdecydowanie lepiej jest mieć w perspektywie wyjazd za tydzień czy dwa niż za pół roku. Sama tylko myśl o tym, że już niebawem odpoczniesz i choć na chwilę odetniesz się od szarej codzienności sprawia, że z większym optymizmem patrzysz w przyszłość.

A co z kwestią finansową? To oczywiste, że nie każdego stać na to, aby tak po prostu wyjechać i wydawać pieniądze lekką ręką. Jeżeli i Ty nie możesz narzekać na zbyt ciężki portfel, sprawdź, co możesz zrobić, aby odłożyć nieco grosza. W tym celu dokładnie przyjrzyj się swojemu domowemu budżetowi. Jeśli do tej pory nie kontrolowałaś wydatków, zapewne mocno się zdziwisz, gdy odkryjesz, na co wydajesz całkiem sporo i jak łatwo możesz zaoszczędzić na krótki wyjazd.

Poza tym pamiętaj o tym, że będąc na wyjeździe, wcale nie musisz wydawać dużo. Nie musisz też zatrzymywać się w pięciogwiazdkowych hotelach, ale np. w przytulnych pensjonatach, schroniskach czy kwaterach prywatnych. Masz dostęp do Internetu? Zrób z niego użytek i poszukaj ciekawych ofert w okolicy, którą chciałabyś zwiedzić – i tutaj ponownie się zdziwisz, jak wiele w temacie noclegów ma do zaoferowania. Jeżeli wybierasz się na weekend poza sezonem turystycznym, nie obawiaj się wysokich cen.

Gdzie pojechać na weekend?

Jeśli tylko dokonasz tego pierwszego kroku i zdecydujesz się wyjechać, pomysł na weekend przyjdzie sam. O ile nie planujesz lecieć samolotem, bowiem do dyspozycji masz co najwyżej samochód lub komunikację miejską, nie wyjeżdżaj zbyt daleko od domu. Weekend nad morzem, jeśli mieszkasz na południu Polski, raczej nie wchodzi w grę, bo większość czasu spędzisz w drodze. Chyba że planujesz długi weekend, np. 4-5-dniowy i masz wielką ochotę na żywo usłyszeć szum morza zamiast halnego. W takiej sytuacji zaszalej! Jest to Twój wolny czas, dlatego nie ograniczaj się i rób to, na co masz ochotę.

A może romantyczny weekend we dwoje? Stresująca praca i mnóstwo codziennych obowiązków to prawdziwi mordercy okruchów romantyzmu. Troska o związek jest ważna zawsze, a nie tylko wtedy, gdy coś zaczyna szwankować. Wyjazd we dwoje, w jakieś wyjątkowo urokliwe miejsce, to świetny sposób na ponowne rozgrzanie atmosfery. Spacery brzegiem morza są romantyczne o każdej porze roku, podobnie jak zdobywanie górskich szczytów. Rób z Drugą Połówką to, co lubicie najbardziej.

Jeżeli macie ochotę na pełen relaks, może zdecydujcie się na weekendową wizytę w SPA? Jest jeszcze jeden ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu – coraz to bardziej popularne są wyjazdy weekendowe z biurami podróży. Ceny takich wycieczek naprawdę niejednokrotnie pozytywnie zaskakują, a Ty masz z głowy wszelkie formalności i gwarantowaną moc atrakcji.

140

Tylko u nas!

6 komentarzy na “Jak skutecznie spalać kalorie podczas treningu?

 1. natalia

  Wiem z doświadczenia, że gdy robię bieżnie czy lajtową czy interwały to bardzo ważne jest bym była ubrana od stóp do głów. Pociłam się jak świnia ale za to efekty są wtedy lepsze. Też jest ważne żywienie przy spalaniu tych kalorii , każda dieta jest inna i zależy od tego czy jesteśmy na redukcji czy masie.

 2. wenezuela

  Bardzo ale to Bardzo ważna jest rozgrzewka. Rozgrzany silnik wiecej pociągnie niż taki dopiero co zapalony na -20 stopni. kiedyś nie robiłam właśnie ani rozgrzewek ani rozciągania po treningu . To był ból po treningu a na dodatek , zakwasy przez kolejne 4 dni.

 3. Krystian

  Mnie rozbija na kawałki chwila gdy przychodzi świeżak na siłownie i chce koksować jak kulturysta. No ludzie opanujcie się . Czy jak uczyliście się jeździć na rowerze to najpierw do samochodu weszliście. Odchudzanie czy trenowanie trzeba zaczynać z głową powoli.

 4. beemowska

  Chciałabym czasem na bieżni tak pobiegać ale stawy mi nie pozwalają. raczej takie lekkie treningi u mnie wchodzą w rachubę. Głownie spędzam na dietach najwięcej czasu . Może znacie jakąś fajną dietkę , gdzie można coś słodkiego ale nie szkodliwego zjeść , są takie w ogóle ?

Dodaj komentarz