Jak poradzić sobie z dużą nadwagą?

Mam dość dużą nadwagę. Przy wzroście 155 cm ważę 94 kg. Lekarka kazała mi niestety, jak to ona stwierdziła, „pozbyć się oponków”. Sama wiem, że mi jest ciężko z tą nadwagą. Postanowiłam jeździć na rowerze, ale nie wiem, czy to wystarczy.

Pytanie zadane przez: Agata

Pani Agato,
proces, bo śmiało tego stwierdzenia możemy tu użyć, “zrzucania oponków” jest mocno zależny od diety i stylu Pani życia. Proponuję, aby przede wszystkim postarała się Pani spisać co, w jakich godzinach i w jakiej ilości Pani spożywa. To będzie dla Pani pierwszy “rachunek sumienia” a także pierwsza próba własnego samozaparcia. Dzięki takiemu zabiegowi sama Pani dostrzeże główne błędy w sposobie odżywiania. Następnie może Pani z tak przygotowanym, rozpisanym jadłospisem śmiało udać się do trenera lub dietetyka. Tylko na takiej podstawie, specjalista jest w stanie Pani pomóc.

Drugą kwestią jest Pani styl życia oraz wiek. Nie może oczekiwać Pani spektakularnych rezultatów, nie zmieniając nic. Sama poprawa żywienia w znaczący sposób poprawi Pani proporcje, jednak, dołączając ruch, wspomoże Pani także aspekt zdrowotny. Zachęcam do zapoznania się z artykułem mojego autorstwa, w którym opisuję wpływ treningów wydolnościowych na nasze ciało. Już nawet REGULARNE spacery lub rower będą korzystnie wpływać na utratę tkanki tłuszczowej.

Porada ode mnie:
Jeżeli uda się już Pani synchronizować nowe żywienie i regularną aktywność fizyczną, proszę spróbować przed planowanym treningiem (w posiłku bezpośrednio przed treningiem) nie spożywać żadnych węglowodanów. Jak pokazują najnowsze badania z dziedziny nauki o żywieniu, jeżeli naszym głównym celem jest obniżenie % zawartości tkanki tłuszczowej warto “wygłodzić” lekko organizm i zmusić w czasie wysiłku do sięgania po zapasy tłuszczu. Taki prosty zabieg może sporo pomóc.

205