Jak zyskać motywację?

Co zrobić żeby schudnąć ? I jak zyskać motywację, jeśli się jej nie ma?

Pytanie zadane przez: Iza

Pani Izo,
czy naprawdę chce Pani osiągnąć sukces i schudnąć? Tak czy nie? Jeśli Pani TAK jest mocne, musi się Pani w pełni zadeklarować, ponieważ nie jest to łatwe. Musi Pani naprawdę uwierzyć, że Pani może i że da radę. Możliwe, że w tej chwili Pani wiara w swoje siły nie jest wystarczająca. Ale to się może zmienić.

KROK 1: podjęcie decyzji
Wszystkie nowe działania zrodzone są z decyzji. Więc zanim zacznie Pani działać, należy podjąć decyzję. Dzięki temu będzie Pani mogła skupić się na niej, będzie Pani wiedziała, dokąd dąży i zwiększy to Pani motywację, zwłaszcza w momentach, gdy pojawi się zwątpienie i trudności (a takie momenty z pewnością nadejdą). Schudnięcie nie jest łatwe. Gdyby było łatwe, nie mnożyłyby się jak grzyby po deszczu tysiące diet i programów treningowych. Jaka powinna być decyzja? Krótka, zrozumiała dla każdego, budząca Pani emocje i zaangażowanie. I co ważne – należy zapisać swoją decyzję, powiesić w jakimś widocznym miejscu, podzielić się nią ze swoim otoczeniem. Niech zacznie żyć swoim życiem. A gdy pojawią się przeszkody, wtedy można zawsze przypomnieć sobie swoją decyzję…i działać dalej.

Jaka jest Pani decyzja?
KROK 2: wiara, że da się radę
Niech stworzy Pani listę 100 powodów, dlaczego uda się Pani osiągnąć zamierzony cel. Niech zapisze Pani wszystkie swoje mocne strony, doświadczenie, marzenia, poglądy… Początkowo 100 powodów może się wydawać nie do wymyślenia, ale dobre jest dać sobie na to czas. Nie spieszyć się. Spisując to, niech poczuje Pani, jak rośnie Pani poczucie wartości i wiara we własną sprawczość.

Dlaczego odniesie Pani sukces i schudnie?

KROK 3: działanie
Gdy ma się mocną decyzję i mocną wiarę, że się uda, należy zacząć działać. Niech Pani szuka, eksperymentuje i znajduje dobre dla siebie rozwiązania.

A gdy brak Pani przekonania co do decyzji, gdy brak Pani wiary, że osiągnie się cel, należy zastanowić się, czy to jest Pani prawdziwe marzenie. Być może inne marzenia są istotniejsze, być może musiałaby Pani zrezygnować z czegoś, co jest dla Pani ważniejsze niż schudnięcie. I powiem Pani, że nie musi Pani schudnąć. I tak jest Pani piękna. Znaczenie ma, czego tak w głębi serca się pragnie i jaka za tym pójdzie decyzja, a wraz z nią działania.

Niezależnie od tego, jaką podejmie Pani decyzję i co zrobi, niech pozostanie Pani szczera sama ze sobą. A ja życzę głębokiego kontaktu z pragnieniami i marzeniami. Trzymam kciuki!

Serdecznie pozdrawiam!