Pokrzywka – duży problem…

Mam 42 lata i od 10 roku życia dokuczliwą pokrzywkę na tle nerwowo-emocjonalnym. Żaden lekarz nie znalazł na to uczulenie lekarstwa. Przeszłam wszystkie badania alergologiczne i dermatologiczne oraz kardiologiczne (za szybko bije mi serducho) .Czy jest jakaś dieta przy pokrzywce? Problem że nie mogę ćwiczyć. Czy przy minimalnych ćwiczeniach można stosować Therm Line Fast? Mam 159 cm wzrostu, waga 67 kg... Proszę o poradę bardzo bym chciała stracić te zbędne kg. Pozdrawiam i miłego dnia życzę

Pytanie zadane przez: Aneta, 42 lata

Pani Aneto,
bez zdiagnozowania przyczyny pokrzywki, niezmiernie trudno jest mi zaproponować dietę, pozwalającą ograniczyć związany z jej występowaniem dyskomfort. Najlepiej oczywiście byłoby wyeliminować z diety potencjalne alergeny, powodujące uwalnianie histaminy, odpowiedzialnej za zmiany skórne. W tym przypadku nie można jednak jednoznacznie stwierdzić, czy pokrzywka spowodowana jest określoną grupą spożywanych pokarmów. Z diety można spróbować wyeliminować produkty zwiększające podaż histaminy w organizmie – niektóre ryby, sery, jaja, orzechy, wybrane warzywa i owoce, a także środki konserwujące i sztuczne dodatki do żywności. Pokrzywkę wywoływać mogą także leki, szczególnie te na bazie penicyliny i środki przeciwzapalne.

Celem zredukowania nadwagi i poprawy samopoczucia, zalecamy wyrobienie sobie drobnych, ale skutecznych nawyków żywieniowych:

  • spożywanie w równych odstępach czasu niewielkich posiłków – 4-5 dziennie (proszę nigdy nie zapominać o śniadaniu!);
  • picie co najmniej 2 l wody dziennie;
  • spożywanie ostatniego posiłku minimum 2 h przed snem;
  • ograniczenie spożycia soli i tłustych oraz smażonych potraw.

Wspomniała Pani także o kołataniu serca – czy wykonywała Pani badania hormonalne? Zarówno przyspieszone bicie serca, jak i pokrzywka są kojarzone z nieprawidłowym funkcjonowaniem tarczycy  ( i tu mam na myśli zarówno nadczynność, jak i niedoczynność lub chorobę Hashimoto). Proszę rozważyć dodatkowe badania.

Nie doprecyzowała Pani jednak, jaki jest powód kłopotów z sercem. Jest to o tyle istotne, że stosowanie suplementów diety, takich jak Therm Line Fast nie jest zalecane osobom z chorobami serca oraz cierpiącym na nadciśnienie. W Pani przypadku kuracja z użyciem takiego środka powinna zostać skonsultowana z lekarzem lub farmaceutą.

Therm Line jest skuteczniejszy w połączeniu z aktywnością fizyczną, jednak nie jest to warunek konieczny. Spalaniu zbędnych kalorii będą sprzyjać codzienne czynności – lekkie, ale wykonywane długotrwale (co najmniej 30-40 minut): spacery i szybsze marsze, pływanie, jazda na rowerze, zabawa z rodziną w ogrodzie czy lekkie prace w ogródku.

49