Skuteczna detoksykacja – skąd się biorą toksyny w Twoim ciele i jak się ich pozbyć?

Nadmierne zmęczenie, problemy ze snem i koncentracją, wypadanie włosów, problemy z cerą, kłopoty trawienne – to mogą być objawy świadczące o tym, że zmagamy się ze zbyt dużą ilością toksyn zalegających w organizmie. W ciągu roku organizm człowieka może zgromadzić nawet do 8 kg toksyn, których nie jest w stanie samoistnie usunąć. Szkodliwe substancje, zalegające w różnych narządach, zaburzają ich prawidłową pracę i ogólne funkcjonowanie. W efekcie zaczynamy odczuwać coraz więcej przykrych dolegliwości. Na szczęście są skuteczne sposoby na detoksykację organizmu, z których naprawdę warto skorzystać. Przekonajmy się, zatem jak oczyścić organizm i pozbyć się uciążliwych objawów.

Toksyny – czym są, skąd się biorą i gdzie się znajdują?

Toksyny to szkodliwe substancje, które znajdują się w każdej komórce naszego ciała i stopniowo zatruwają cały organizm. Występują w żywności przetworzonej, powietrzu, powstają w wyniku zanieczyszczeń odpadami lub wypalania śmieci. Wiele z nich (miedź, ołów) znajduje się w produktach spożywczych. Do organizmu przedostają się wraz z pożywieniem, poprzez skórę i oddychanie. Przenikają przez nabłonek jelita, przedostają się do krwioobiegu, a z niego trafiają do wszystkich tkanek i narządów.

Ich odkładaniu sprzyjają stres, niewłaściwa dieta, nadużywanie leków, a także niewłaściwe procesy chemiczne organizmu, które prowadzą do ich wytworzenia. W rezultacie nagromadzenia dużych ilości szkodliwych substancji, narządy odpowiedzialne za naturalne oczyszczanie organizmu, nie jest w stanie się ich pozbyć, a my czujemy się coraz gorzej. Aby temu zapobiec, konieczne jest oczyszczanie organizmu z toksyn, które wesprze w tym zakresie działanie narządów i przywróci równowagę wewnętrzną organizmu.

Jak oczyścić organizm z toksyn?

Nagromadzone toksyny w organizmie są dla jego prawidłowego funkcjonowania bardzo niebezpieczne, bowiem zakłócają pracę narządów oraz przebieg naturalnych procesów w nich zachodzących. Usuwanie toksyn z organizmu w przypadku niewielkich ilości następuje samoistnie (są usuwane wraz z innymi zbędnymi substancjami przemiany materii). Jednak ich duże ilości, nagromadzone poprzez niewłaściwą dietę, wymagają zastosowania specjalnych metod wspierających proces oczyszczania z toksyn. Jak zatem usunąć toksyny z organizmu? Kluczową rolę w tym procesie odgrywa prawidłowa, zdrowa dieta, oparta wyłącznie na naturalnych składnikach i żywności nieprzetworzonej. W jej skład powinny wchodzić przede wszystkim warzywa i owoce bogate w błonnik oraz produkty zbożowe, które zawierają spore ilości tego składnika. W oczyszczaniu organizmu z toksyn przy pomocy domowych sposobów bardzo ważne jest również picie dużej ilości płynów, zwłaszcza wody i zielonej herbaty.

Zielona herbata oferowana przez firmę Olimp Laboratories bardzo skutecznie oczyszcza organizm z toksyn. Zawarte w niej składniki, między innymi silne przeciwutleniacze i antyoksydanty, wspomagają cały proces oczyszczania. Działanie zielonej herbaty w tym zakresie polega głównie na wiązaniu wolnych rodników i usuwaniu nagromadzonych toksyn z tkanek. Zielona herbata posiada również właściwości pozwalające na wsparcie procesu przemiany materii i przyspieszające metabolizm wątrobowy, co dodatkowo sprzyja detoksykacji. Działanie herbaty oczyszczającej organizm można uzupełnić poprzez zastosowanie specjalnych ziół na oczyszczenie organizmu.

Należą do nich między innymi skrzyp polny, łopian większy, dziurawiec zwyczajny, mniszek lekarski, wiązówka błotna, fiołek trójbarwny. Ich stosowanie jest zupełnie bezpieczne, ponieważ zioła oczyszczające organizm działają podobnie jak zielona herbata – wspomagają naturalne oczyszczanie poprzez wsparcie metabolizmu oraz właściwości moczopędne. Aby pozbyć się toksyn z organizmu warto także zatroszczyć się o aktywność fizyczną, ponieważ ruch sprzyja procesowi oczyszczania i przyspiesza jego przebieg.

1 105

Tylko u nas!

 • Czas wolny

  Najlepsze sposoby na spędzanie wolnego czasu

  Masz wolną chwilę? Nie zmarnuj jej!

  czytaj więcej
 • Ciekawostki

  Kuchenne gadżety, które pomogą ci się zdrowo odżywiać

  Sprawdź, które przedmioty używane w kuchni pomogą Ci zrzucić zbędne kilogramy.

  czytaj więcej
 • Fitness

  Fitness a aerobik – co kryje się pod tymi pojęciami?

  Zobacz, jaka jest różnica pomiędzy ćwiczeniami fitness a aerobikiem.

  czytaj więcej

Dodaj komentarz