Żeń-szeń zamiast terapii

Osoby narażone na stres mogą szczególnie polubić dobroczynne działanie żeń-szenia. W literaturze dokładnie opisano jego zbawienny wpływ na układ nerwowy. Jeżeli się nadmiernie stresujesz, sięgnij po naturalne lekarstwo!

Ginsenozydy to główne składniki aktywne żeń-szenia, które świetnie tonizują, synchronizują i polepszają pracę ośrodkowego układu nerwowego, najbardziej w przypadkach szczególnego obciążenia fizycznego i psychicznego. Pomagają też regulować metabolizm neuroprzekaźnika acetylocholiny, dodatkowo pomagają organizmowi w ochronie przeciw nadmiarem hormonu stresu, czyli kortyzolu. Żeń-szeń jest więc doskonałym pomocnikiem w walce ze skutkami stresu, jego zażywanie zwiększa siły witalne, pomaga w pracy pamięci, zwiększa koncentrację, poprawia zdolność uczenia się. Oprócz tego żeń-szeń reguluje pracę jelit, chroni żołądek i dwunastnicę przed powstawaniem wrzodów, będących również efektem stresu.

Tylko u nas!

 • Ciekawostki

  Odżywianie a metabolizm. Czy dużo zależy od przemiany materii?

  Kiepska przemiana materii - prawda czy wymówka?

  czytaj więcej
 • Styl życia

  Bezsenność – epidemia naszych czasów

  Bezsenność - czy Ciebie też dotyczy?

  czytaj więcej
 • Czas wolny

  Najlepsze pomysły na aktywne spędzanie wolnego czasu

  Postaw na aktywność!

  czytaj więcej

4 komentarzy na “Najlepsze pomysły na aktywne spędzanie wolnego czasu

 1. Natalia Biernatka

  Bardzo lubię spędzać czas z dzieckiem w sposób aktywny. Można iść na rolki, rower etc. My wybieramy raczej spacery nad jeziorko. Potem wypozyczamy kajak na 1h i sobie tak pływamy. Dzięki temu można lepiej poznać swoje dziecko bo wiadomo, ze z wiekiem się ono zamyka a bardziej otwiera na równieśników.

Dodaj komentarz