Zwolnij z fast foodami

Wszyscy od czasu do czasu lubimy zjeść hamburgera, jednak w niektórych przypadkach naprawdę warto się powstrzymać.

Hamburgery to nie jest zabójstwo jedynie dla naszej sylwetki. Jednym z najniebezpieczniejszych składników tych niezdrowych przekąsek jest sól. Nie tyle sól sama w sobie, ile jej ogromne ilości. Naukowcy z kilku krajów przeprowadzili eksperyment i zbadali zawartość soli w hamburgerach różnych narodowości. Przyglądali się fast foodom z Australii, Kanady, Nowej Zelandii, Francji, Wielkiej Brytanii i USA. Okazało się, że Kanada i USA nie mają sobie równych, jeśli chodzi o sprzedaż przesolonych hamburgerów. W 100 g przysmaku z Kanady znaleziono 2,5 razy więcej soli niż w takiej samej ilości produktu z Wielkiej Brytanii. Nie oznacza to, że w innych państwach hamburgery można pochłaniać bezkarnie – przetworzona żywność tego typu jest zawsze i wszędzie szkodliwa.

Tylko u nas!

 • Diety

  Dieta jajeczna – zasady diety odchudzającej opartej na jajkach i grejpfrutach

  Przeczytaj artykuł i poznaj dietę jajeczną.

  czytaj więcej
 • Ciekawostki

  Węglowodany – postrach osób na diecie

  Kiedy słyszymy słowo „węglowodany”, od razu przychodzą nam na myśl kostki cukru, ciasteczka oraz inne słodkie przyjemności, które przeszkadzają w uzyskaniu idealnej sylwetki. Węglowodany są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, co musimy o nich wiedzieć, żeby właściwie wykorzystać je w naszej diecie? Okazuje się, że mamy dostęp do różnych rodzajów węglowodanów – jedne są... Czytaj dalej »

  czytaj więcej
 • Ciekawostki

  Kofeina w odchudzaniu – pomaga czy przeszkadza? [fakty i mity]

  Dieta i regularna aktywność fizyczna mogą okazać się niewystarczające żeby każdego dnia być w doskonałej formie. W takich sytuacjach pomagają suplementy diety, które stanowią połączenie najważniejszych dla naszego organizmu składników mineralnych oraz naturalnych wspomagaczy. Wiele z nich opiera swoje działanie na kofeinie.  Niestety, u wielu osób kofeina nadal wzbudza mieszane uczucia, postanowiliśmy rozprawić się z... Czytaj dalej »

  czytaj więcej

Dodaj komentarz