5 najczęstszych problemów podczas odchudzania

Początkowo z zapałem zabierasz się do odchudzania, wyobrażając sobie siebie bez tych kilku(nastu) nadprogramowych kilogramów, ale już po paru dniach łapie Cię zniechęcenie. Okazuje się, że dieta tak naprawdę jest bardzo trudna. Dowiedz się, jakie problemy podczas odchudzania pojawiają się najczęściej i jak sobie z nimi poradzić.

1. Głód niweczy wysiłek

Zbyt restrykcyjna dieta, na której bardzo mocno ograniczasz ilość przyjmowanych kalorii, nigdy nie będzie skuteczna. Po pierwsze dlatego, że bardzo szybko pojawi się efekt jojo, po drugie – na takiej diecie będziesz głodny. Wtedy błyskawicznie zaczniesz podjadać i sięgać po niedozwolone produkty. Bardzo często osoby, które przez cały dzień zjadają tylko kilkaset kalorii, wieczorem rzucają się na jedzenie i nadrabiają, w rezultacie zjadając więcej niż normalnie jadłyby przez cały dzień. Głodówka także zmniejsza metabolizm, co hamuje Twoje efekty i waga wzrasta zamiast spadać. Nie warto!

2. Motywacja z biegiem czasu maleje

Udane odchudzanie zaczyna się w głowie. To od naszego nastawienia, czyli motywacji tak naprawdę zależy wszystko. Jednak poziom zmotywowania naturalnie maleje z biegiem czasu. Nic w tym dziwnego. W takich sytuacjach nie poddawaj się, tylko wykonaj jedno z ćwiczeń, które mają rozbudzić motywację na nowo. Napisz listę powodów, dla których chcesz przejść na dietę i czytaj ją w chwilach zawahania, od czasu do czasu dodając nowy powód.

3. Dieta oznacza jedzenie w kółko tego samego

Fakt, zasady diety odchudzającej z reguły nie pozwalają Ci na zjedzenie bardzo wielu różnych produktów. Pozostają Ci w zasadzie warzywa, niektóre owoce, niektóre sery, kasze i chude mięsa… więc jesz je w kółko, aż zaczynają Ci się nudzić i zaczynasz marzyć wyłącznie o hamburgerze lub pizzy ze wszystkimi dodatkami. Nie musi tak być. Puść wodze fantazji, poszukaj inspiracji na dania z fit produktami. Na pewno znajdziesz coś smacznego, co Cię zachwyci. Potraktuj dietę jak frajdę i zacznij podchodzić do niej kreatywnie.

4. Jedzenie na mieście i w biegu

Bardzo często w czasie codziennego zabiegania i zamieszania okazuje się, że nie masz czasu na przygotowanie i spokojne zjedzenie posiłku. Głód powoduje, że w drodze do pracy kupujesz drożdżówkę, a nim wrócisz do domu wpadasz do restauracji typu fast-food. To bardzo częsty problem związany z czasem, jaki trzeba poświęcić na przygotowanie zdrowego posiłku. Postaraj się mieć w kuchni takie rzeczy, które możesz przygotować na szybko i zjeść bez wyrzutów sumienia. Warzywa na patelnię, doskonałe do przygotowania w piętnaście minut, wafle ryżowe w szafce w biurze, jabłka i orzechy, idealne na przekąskę w autobusie uchronią Cię przed zamówieniem pizzy, gdy tylko nadejdzie moment kryzysu.

5. „Zrobiłam to ciasto specjalnie dla Ciebie”

W tym celują babcie, ciocie i życzliwe koleżanki z pracy… częstują Cię tym, czego nie możesz jeść, a kiedy wymawiasz się dietą, mają smutną minę i pełne wyrzutu spojrzenie, które trudno znieść. No cóż, z takimi sytuacjami trudno walczyć, trudno też ich unikać. Należy jednak twardo stać przy swoim i uprzejmie podziękować, zwłaszcza jeśli pierniczki koleżanki nie należą do najsmaczniejszych. Możesz jednak skusić się na coś, ale tylko od czasu do czasu i pod warunkiem, że naprawdę masz na to ochotę. Nie ma sensu wtłaczać w siebie kalorie, skoro nie będziesz usatysfakcjonowany smakiem słodyczy.

1 075

Tylko u nas!

 • Fitness

  Fitness w domu – w jakie sprzęty warto się zaopatrzyć?

  Sprawdź w jakie sprzęty warto się zaopatrzyć podejmując ćwiczenia w domu.

  czytaj więcej
 • Diety

  Dieta tybetańska – czy zioła tybetańskie mogą wspomagać odchudzanie?

  Poznaj sekret diety tybetańskiej!

  czytaj więcej
 • Ciekawostki

  Turbo odchudzanie – jak szybko schudnąć przed letnim urlopem?

  Sprawdź jak zrzucić trochę zbędnych kilogramów w ekspresowym tempie.

  czytaj więcej

Dodaj komentarz