Aktywna Wielkanoc – sprawdź, jak zachęcić najbliższych do solidnej dawki ruchu w czasie Świąt!

Wielkanoc to wyjątkowy czas, który każdy z nas pragnie spędzić w rodzinnym gronie. Choć do Świąt Wielkanocnych trzeba się odpowiednio przygotować, urządzając generalne porządki i spędzając długie godziny w kuchni na gotowaniu świątecznych pyszności, wszyscy czekamy z utęsknieniem na te kilka wolnych dni. Coraz więcej zieleni i ciepłych promieni słońca za oknem, słodkie leniuchowanie i objadanie się wielkanocnymi przysmakami… Ale czy na pewno jest to słuszny kierunek? Rodzinne spotkania i wypoczynek to fantastyczna sprawa, ale przecież nie musimy przez kolejne kilka dni siedzieć i jeść. Nie masz pomysłu na to, jak zachęcić najbliższych do aktywnego spędzania czasu w nadchodzące święta wielkanocne? Sprawdź już teraz!

Aktywna Wielkanoc – to jest to!

Pomimo tego, że bardzo długo czekasz na święta i wprost uwielbiasz je, za każdym razem po świątecznym okresie nie możesz dojść do siebie i… zmieścić się w ulubione spodnie? Wszystko zapewne dlatego, że przez większość świątecznego czasu pozwalałaś sobie na leniuchowanie i kosztowanie pysznych ciast, sałatek, mięs oraz innych specjałów. Oczywiście nie chodzi o to, aby zupełnie odmówić sobie tej przyjemności, jednak warto postawić na aktywność. Nic wymagającego, nic męczącego. Po prostu zabierz bliskich na długi spacer w słoneczny dzień, zaproponuj wycieczkę rowerową, w czasie której poznacie ciekawe miejsca. A może jakieś rodzinne rozgrywki? Siatkówka, koszykówka, tenis lub wyprawa do najbliższej siłowni plenerowej? Pomysłów jest bardzo wiele i jeszcze więcej korzyści z tak spędzonych Świąt w gronie najbliższych!

To, że ulegniecie pokusie i skosztujecie wspaniałych potraw, jest więcej niż pewne. Zamiast jednak mieć później wyrzuty sumienia lub nie mieścić się w ulubione rzeczy, trzeba w przyjemny sposób pozbyć się nadprogramowych kalorii. Istnieją liczne fajne gry wielkanocne, które Ci w tym pomogą. Aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu to coś, co korzystnie wpływa na organizm pod każdym względem. Wspólnie zadbacie o figurę, dobrą kondycję i co najważniejsze, spędzicie czas w swoim gronie, co niestety na co dzień jest bardzo trudne ze względu na nadmiar obowiązków.

Zabawy świąteczne dla każdego

Choć gry i zabawy wielkanocne kojarzą się głównie z rozrywką dla najmłodszych, nic nie stoi na przeszkodzie, aby bawić się razem. Słynne poszukiwanie ukrytych jajek, wyścigi z przenoszeniem jajek czy tor przeszkód we własnym ogrodzie to naprawdę doskonały pomysł na aktywny wypoczynek. Im więcej chętnych do zabawy, tym więcej śmiechu i radości.

Jeśli taka forma spędzania świątecznego czasu jest obca Twojej rodzinie, być może goście i domownicy początkowo będą stawiać opór, bo w końcu tego rodzaju działania odbiegają mocno od Waszych „tradycji” wielkanocnych. Ale na pewno znajdziesz sposób, aby przekonać wszystkich do swojego aktywnego projektu – być może stworzysz zupełnie nową tradycję spędzania świąt aktywnie!

Jeśli nie w domu to gdzie na Wielkanoc?

Na przekór wszystkiemu masz ochotę w tym roku zorganizować zupełnie inne Święta niż zawsze? Coraz więcej osób decyduje się na spędzenie Świąt poza domem, np. w uroczym pensjonacie lub hotelu. Perspektywa braku takich obowiązków jak sprzątanie i gotowanie jest niesamowicie kusząca, zatem czemu nie! Poszperaj trochę w Internecie, a na pewno znajdziesz jakąś interesującą ofertę. Liczne hotele organizują w ramach pakietów świątecznych rozmaite wielkanocne gry, ciekawe wycieczki i wiele innych atrakcji, dzięki którym spędzisz ten czas z rodziną wyjątkowo przyjemnie i aktywnie!

63

Tylko u nas!

 • Czas wolny

  Instytucja małżeństwa – jak postrzegają ją współczesne kobiety?

  Zobacz jak współcześnie postrzegane jest małżeństwo.

  czytaj więcej
 • okresowy post
  Diety

  Okresowy post, czyli kilka słów o Intermittent Fasting

  Intermittent Fasting, czyli okresowy post, który w ostatnim czasie zyskuje sporą popularność. Na czym polega i jakie korzyści niesie dla zdrowia?

  czytaj więcej
 • Fitness

  Chcesz zadbać o zdrowie i urodę? Postaw na fitness!

  Dowiedz się więcej o treningu fitness i zobacz jak wpływa na nasze zdrowie.

  czytaj więcej

Dodaj komentarz