Błyszczyki do ust

napisał(a) MagdaFit
Magda Fita

Istnieje wiele różnych kosmetyków do malowania ust i podkreślania, lub nadawania im pożądanego koloru. Wśród nich wyróżnić należy m.in. szminki i błyszczyki. Szminka to tradycyjny kosmetyk do ust, w formie sztyftu, który służy do podkreślania ust i nadawania im barwy. Kolor szminki zależy od nasycenia pigmentu. Może być błyszczący lub matowy. Szminkę aplikuje się bezpośrednio na usta, wykręcając sztyft z opakowania. Profesjonalni wizażyści często posługują się pędzelkiem do nakładania szminki. Jej nakładanie wymaga skorzystania z lusterka, aby prawidłowo pokryć całe wargi. Pomadka i szminka to właściwie to samo.

Błyszczyk z kolei jest zupełnie innym produktem kosmetycznym. Służy on do nadawania ustom delikatnego połysku i barwy, choć zwykle nie tak intensywnej jak szminka. Innowacją są szminki w formie błyszczyku, które mają płynną konsystencję, nakłada się je specjalnym, dołączonym aplikatorem, a po kilku chwilach zasychają na ustach, tworząc taki sam efekt, jak w przypadku zastosowania szminki. Błyszczyki tego typu są matowe lub błyszczące. Mają zapewnić wygodę nanoszenia produktu na usta oraz ochronę i nawilżenie.

Błyszczyki można podzielić na wiele różnych rodzajów, biorąc pod uwagę między innymi ich kolor. Mogą to być błyszczyki transparentne lub kolorowe, które świetnie współgrają w połączeniu ze szminką, ponieważ są w stanie ożywić jej odcień i odkryć głębię koloru. Bardzo dużą popularnością cieszą się błyszczyki zapewniające „efekty specjalne”, na przykład optyczne powiększenie ust. W szczególności dla młodszych kobiet i nastolatek będą nadawać się błyszczyki smakowe, np. czekoladowe czy o owocowych smakach.

37
Powrót do blogów

Dodaj komentarz