Ćwiczenia z hantlami

napisał(a) RafalTrenuje
Rafał Kowalski

 Ćwiczenia na barki z hantlami mają na celu rozbudowę masy mięśniowej górnej części tułowia oraz rąk. Duże mięśnie w tym miejscu to cel każdej ćwiczącej osoby. Na mięśnie barków składają się przednie, boczne i tylne aktony. Im silniejsze barki, tym mocniejsze plecy, triceps oraz biceps, a nawet i klatka piersiowa. Widać więc, jak bardzo uniwersalny może być dobry trening na barki.

1. Wznosy hantli na boki na stojąco

Pozycją wyjściową jest stanie w lekkim rozkroku, plecy proste. Ramiona są wyprostowane wzdłuż tułowia, w rękach hantle. Hantle trzymamy nachwytem. Wykonując wdech, podnosimy hantle, unosząc ręce na boki do momentu aż ramiona będą równolegle do podłogi. Robiąc wydech, dwa razy wolniej opuszczamy ręce do tułowia, wracając do pozycji wyjściowej.
Zapamiętaj! Ciało podczas tego ćwiczenia na barki musi być stabilne, a ciężar optymalny na miarę naszych możliwości (by udało się zrobić kilka powtórzeń). Ćwicząc, pilnujemy również ustawienia głowy – powinna być prosta, nie pochylona na żadną ze stron. Najlepiej patrzeć przed siebie.

2.Obroty przedramionami

Pozycją wyjściową jest stanie w lekkim rozkroku, plecy i głowa wyprostowane. Należy unieść rozstawione na boki ramiona, by znalazły się w pozycji równoległej do podłogi. Ręce zginamy w łokciach (kąt 90 stopni) i przedramiona kierujemy prostopadle ku podłodze, jakby zwisały. W dłoniach trzymamy hantle. Robiąc wydech, unosimy hantle do góry, by znalazły się nad łokciami. Nadal kąt między przedramieniem a ramieniem wynosi 90 stopni, zmieniła się tylko pozycja przedramion. Po uniesieniu hantli robimy wdech i powoli wracamy do pozycji wyjściowej.

Zapamiętaj! Hantle w tym ćwiczeniu powinny być lekkie. Optymalna liczba powtórzeń tego ćwiczenia to 8.

703
Powrót do blogów

Dodaj komentarz