Kochaj i bacznie obserwuj swoje ciało

napisał(a) kasia_sumara
Katarzyna Sumara

Tym razem chcialam poruszyć kwestię naszej miłości do samych siebie.

Ja jestem reprezentantką osób większych. Wiem więc jak od podszewki wygląda sprawa z akceptacja swojego ciała. 

Jak każda kobieta lubię pachnieć zmysłowymi perfumami, lubię zrobić sobie piękny makijaż, dokładnie ułożyć włosy. Należę raczej do osób,które lubią ładnie wyglądać i lubią się podobać…a najwazniejsze- czuć się pięknie i kobieco :-).

No tak… ktoś pomyśl : “No tak, umalowac się umie,uczesac też…ale co z tego skoro jest gruba?”

Hmm…no właśnie. Często,my Osoby Duże często udajemy a wręcz wmawiamy sobie,że tego problemu nie ma. Gdy ktoś krzywo na nas zerka, myślimy,że jest chamski a w środku czujemy wstyd i złość NA SAMYCH SIEBIE. 

We wrześniu zeszłego roku mialam ślub swojej siostry. Zawsze mówiłam jej,żeby mnie uprzedzila wcześniej jeśli będzie planować ślub,bo muszę do tego czasu schudnąć i wyglądać pięknie na jej ślubie.

Przed ślubem planowałam w co się ubiore, jak się uczesze… Już w sklepie z sukienkami byłam zdolowana bo nic nie moglam na siebie kupić. Wszystko w co się miescilam było brzydkie i babcine. I tak zamiast wyglądać szczuplo i ładnie na weselu siostry, ja mialam na sobie babcina sukienkę, pod spodem mega sciskajace majty i byłam najgrubsza w calym zyciu!

Gdy przyszły zdjęcia nie moglam wyjść z szoku. Plakalam. Nie wierzylam,ze jest aż tak źle. W grupie osób bardzo się wyroznialam swoja wielkością.

Do czego zmierzam… Kochani, nie usprawiedliwiajcie się, nie oszukujcie samych siebie… jeśli sami widzicie np.swój duży brzuch to nie miejcie do nikogo pretensji,jeżeli się na Was patrzy… Ja nawet przy ubieraniu dziecku butów w przedszkolu, dostawalam zadyszki!

Kochani, kazdy z nas posiada swoje cudowne ciało. Naszą ogromną zaletą jest to,że mamy OGROMNY wpływ na to,jak ono wygląda. 

Naszym zadaniem jest obserwowac (obiektywnie) swoje ciało i organizmi dbać o nie. Jesli uważamy,że jest nam ciężko, jeśli przeszkadzają nam boczki to nie bądźmy leniami – walczmy z tym! To od nas zależy jak wygląda nasze ciało! 

Nasz wygląd zewnetrzny bardzo dużo o nas mówi. Pomyślcie nad tym.

61
Powrót do blogów

2 komentarzy na “Kochaj i bacznie obserwuj swoje ciało

  1. Aleksandra
    Aleksandra

    Znam kilka grubszych kobiet, zadbanych! Są po prostu piękne! to nie jest regułą, że każda grubsza osoba jest “brzydka” uważam, że jest mnóstwo szczupłych dziewczyn, które nie potrafią o siebie zadbać, zarówno jak jest dużo kobiet puszystych które o siebie nie dbają… Wystarczy odrobina chęci i jak mówisz AKCEPTACJI samej siebie

  2. Kristina K.
    Kristina K.

    ja znam dużo puszytych ludzi i nigdy nie zdarzyło mi się ocenić kogoś z góry negatywnie ze względu na jego tuszę. nie rozumiem ludzi, którzy oceniają na tej podstawie. każdy ma prawo wyglądać jak chce, a osobiście też mam koleżankę, która bardzo długo była chuda (nawet nie szczupła tylko CHUDA) a dopiero teraz jak przytyła, zrobiła się krągła – wreszcie zaczęła siebie akceptować! mimo tego, że już ma nawet trochę nadwagi wreszcie jest szczęśliwa! 🙂 a w życiu właśnie o to chodzi, aby być szczęśliwym

Dodaj komentarz