Podstawowe funkcje witaminy D

napisał(a) bartek69
Bartosz Kowalski

W skład witamin z grupy D wchodziły będą między innymi takie substancje jak kalcyferol, ergokalcyferol oraz cholekalcyferol. Wszystkie one, są niezwykle ważne w strukturach naszego organizmu, będą bowiem w znacznym stopniu usprawniały procesy przyswajalności wapnia i innych minerałów.

Na samym początku należy podkreślić, że witamina D jest syntezowana w naszym ciele naturalne promieniowanie słoneczne – bardzo często określa się ją mianem hormonu szczęścia, powoduje bowiem produkcję endorfin odpowiedzialnych za nasz poziom szczęścia i skuteczne blokowanie stanów depresyjnych. Wynikało będzie z tego więc jasno, że częsta ekspozycja naszego ciała na słońce, pozwoli nam cieszyć się o wiele lepszym nastrojem!

Co do podstawowych i najważniejszych funkcji witaminy D, to tak jak już wspomniano wcześniej, reguluje ona tempo przyswajania wapnia, wyraźnie wzmacnia nasz układ odpornościowy, będzie skutecznie zapobiegała wielu zmianom skórnym, kontroluje wydzielanie insuliny, niezwykle korzystnie wpływa na nasz zmysł słuchu oraz jego wyostrzenie, a jej obecność w organizmie zapobiegała będzie powstawaniu guzów, nowotworów i wielu innych groźnych schorzeń.

Ostatnie badania wykazują także, że witamina D odgrywała będzie znaczącą rolę jeżeli chodzi o wytrzymałość, gęstość oraz ogólny stan i kondycję naszego uzębienia. W połączeniu z odpowiednią suplementacją wapnia i dbałością o higienę jamy ustnej, pozwoli nam na zachowanie swoich własnych zębów przez wiele lat.

 

83
Powrót do blogów

Dodaj komentarz