Szampon micelarny – jak działa?

napisał(a) MarlenaWitczak
Marlena Witczak

Szampon micelarny to szampon, który zawiera mikroskopijne kuleczki zwane micelami. Micele to cząsteczki, które jednocześnie wychwytują tłuszcz i łączą się z wodą – przyciągają zabrudzenia, zamykają je w sobie, i usuwają z włosów podczas spłukiwania. Micele nie naruszają przy tym warstwy hydrolipidowej włosów i skóry głowy, czyli ich bariery ochronnej. Szampon micelarny działa więc na tej samej zasadzie co płyn micelarny.

Szampon micelarny dokładnie oczyszcza nie tylko włosy, pozostawiając je lekkie, sypkie, lecz także skórę głowy, przywracając jej fizjologiczną równowagę. Chroni naturalne pH skóry głowy i zapewnia jej niezbędny poziom nawilżenia. Stosowanie szamponu micelarnego zmniejsza do minimum ryzyko podrażnień po umyciu.

Szampon micelarny polecany jest przede wszystkich osobom:

  • które mają cienkie, delikatne i nieelastyczne włosy

  • których skóra głowy jest wrażliwa, skłonna do podrażnień, przesuszeń lub pieczenia

  • u których występuje świąd skóry głowy w kontakcie z tradycyjnymi szamponami

  • które są wrażliwe na SLS lub SLES

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów szamponów micelarnych. W drogeriach można nabyć zarówno produkty wyłącznie pochodzenia naturalnego/roślinnego, jak i te ze składnikami w postaci wzmacniaczy zapachowych. Są także szampony micelarne przeznaczone dla dzieci, których skóra jest szczególnie wrażliwa na wszelkiego rodzaju detergenty. Wybierając dobry szampon micelarny, warto przeczytać jego skład.

28
Powrót do blogów

Dodaj komentarz