Ćwiczenia w wodzie – poznaj ich zalety!

Od dłuższego czasu poszukujesz skutecznego sposobu na utratę zbędnych kilogramów, ale niezależnie od tego, jaki rodzaj aktywności fizycznej wybierzesz, wszystko okazuje się być zbyt wymagające i skomplikowane, zatem szybko rezygnujesz? Jesteś osobą bardzo otyłą, każda aktywność bardzo szybko Cię męczy i powoduje, że źle się czujesz? A może masz problemy z kręgosłupem, jesteś w ciąży czy w ostatnim czasie doszło u Ciebie do jakiegoś urazu lub operacji?

Jeśli na którekolwiek z powyższych pytań udzielasz twierdzącej odpowiedzi, mamy dla Ciebie rozwiązanie idealne – ćwiczenia w wodzie. Już teraz sprawdź, na czym polega gimnastyka w wodzie i poznaj jej zalety!

Aerobik w wodzie – dla kogo?

Aerobik wodny lub inna forma ćwiczeń w wodzie to aktywność, której może się podjąć praktycznie każdy. Wynika to z faktu, o czym za chwilę szerzej, że woda ma naprawdę dobroczynny wpływ na organizm.
Ćwiczenia w basenie polecane są wszystkim, a w szczególności osobom otyłym, którym ciężko podjąć inną formę aktywności, kobietom w ciąży, osobom po urazach i operacjach – coraz to większym powodzeniem cieszy się rehabilitacja w wodzie. W wodnych zajęć śmiało mogą korzystać dzieci (oczywiście pod opieką dorosłych), osoby starsze i niepełnosprawne.

Fitness w wodzie – zalety

Jest ich naprawdę tak wiele, że można by o nich pisać bez końca, ale wymienimy te najważniejsze. Po pierwsze ćwiczenia w wodzie są niezwykle bezpieczną formą aktywności. Ryzyko jakiegokolwiek wypadku jest bliskie zera, podobnie jak ryzyko kontuzji – oczywiście mówimy tutaj o profesjonalnie zorganizowanych zajęciach na basenie, w czasie których ćwiczysz pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów i ratowników.
Podczas ćwiczeń w wodzie kręgosłup i stawy są odciążane – dlatego właśnie prawdopodobieństwo urazów jest znikome i ćwiczyć w ten sposób może niemal każdy, niezależnie od wieku, stanu zdrowia i kondycji. Ćwiczenia w wodzie na kręgosłup to doskonały pomysł dla każdego, kto miewa z nim problemy, bez względu na to, czy wynikają one z siedzącego trybu życia czy przebytych urazów. Naturalnie, jeśli masz jakieś wątpliwości lub poważnie chorujesz, skonsultuj się ze swoim lekarzem.

Kolejną ogromną zaletą wodnego aerobiku jest to, że niesamowicie odpręża, a co za tym idzie, likwiduje nieprzyjemne napięcie nerwowe. Jest to wspaniała propozycja dla osób, które na co dzień zmagają się z dużym stresem. Ćwiczenia w wodzie na brzuch, na uda i inne kłopotliwe partie ciała z całą pewnością przypadną do gustu wszystkim paniom – zwłaszcza tym, które w żaden sposób nie mogą sobie poradzić z uciążliwym cellulitem. Woda bardzo szybko się z nim rozprawi! Ponadto aerobik wodny, jeśli tylko wykonywany jest w sposób prawidłowy, wprost cudownie rzeźbi i wysmukla sylwetkę.

Niezmiernie ważne jest również to, że ćwiczenia w basenie są po prostu bardzo łatwe i przyjemne. W związku z tym szybko przekonają się do nich nawet ci, którzy na co dzień stronią od aktywności fizycznej. Jeśli nie masz pomysłu na to, jak spędzić wolny czas, gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w wodnym aerobiku. Nie musisz od razu wykupować miesięcznego karnetu na zajęcia. Namów bliską Ci osobę na jeden wypad na basen – jeśli Ci się spodoba (a na pewno tak będzie!), zaszalej, kup nowy strój i korzystaj z dobroczynnych właściwości wody!

1 107

Tylko u nas!

 • Ciekawostki

  Minerały w Twojej codziennej diecie – których nie może zabraknąć?

  Zobacz, które minerały są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

  czytaj więcej
 • Leksykon produktów

  Ogórek- wartości odżywcze i zastosowanie ogórków w odchudzaniu

  Poznaj niezwykle zdrowotne właściwości ogórka.

  czytaj więcej
 • Bez kategorii

  Poznaj uczestniczki programu!

  268

  czytaj więcej

2 komentarzy na “Poznaj uczestniczki programu!

 1. kara

Dodaj komentarz