Czy można schudnąć na samej diecie?

Jak schudnąć? Jest to jedno z tych pytań, które powracają do Ciebie niczym bumerang? Już któraś z kolei dieta odchudzająca zawiodła Twoje oczekiwania i zastanawiasz się, czy w ogóle jesteś w stanie zrzucić zbędne kilogramy? Nie masz czasu i możliwości, aby podjąć regularną aktywność fizyczną i obawiasz się, że bez niej nie jesteś w stanie zagwarantować sobie zgrabnej sylwetki? Jeśli na każde z tych pytań odpowiedziałaś twierdząco, najwyższy czas, abyś nieco zmodyfikowała swój plan działania!

Skuteczne odchudzanie na samej diecie – czy to możliwe?

Nie od dziś głośno mówi się o tym, że sport jest niezastąpiony w walce o piękną, zgrabną sylwetkę. Nie da się ukryć, że regularny wysiłek doskonale wpływa nie tylko na wygląd, ale przede wszystkim na zdrowie. Choć bez wątpienia warto wygospodarować chwilę w ciągu dnia na aktywność fizyczną, skłamie ten, kto powie, że bez tego nie można pobyć się nadprogramowych kilogramów.

Już na wstępie zatem należy jasno powiedzieć – można schudnąć na samej diecie. Ty także możesz to zrobić i uda Ci się osiągnąć cel, ale pod warunkiem, że do odchudzania podejdziesz w sposób rozsądny. Co to znaczy?

Skuteczna dieta – zdrowa dieta

Dieta na odchudzanie powinna być przede wszystkim bezpieczna i zdrowa. Szybkie odchudzanie polegające na prowadzeniu głodówek czy dostarczaniu krytycznie małych ilości kalorii jest szybkie tylko z pozoru. Owszem, schudniesz i to być może nawet w bardzo krótkim czasie, ale musisz patrzeć na tę kwestię nie „tu i teraz”, a perspektywicznie.

Zazwyczaj jest tak, że po okresie niedojadania, gdy osiągniesz cel, wracasz do poprzednich nawyków żywieniowych, bo przecież nikt nie jest w stanie nie jeść przez dłuższy czas. Niebawem utracone kilogramy wracają i to niestety nierzadko z nadwyżką. Mowa tutaj o sławetnym efekcie jo-jo.

Niekorzystny wygląd to i tak jednak najmniejszy problem w kontekście tego, że działając w ten sposób, zwyczajnie wyniszczasz organizm. Skuteczne diety odchudzające to takie diety, które zapewniają Ci bezpieczeństwo i są skomponowane tak, że możesz stosować je przez dłuższy czas, nawet jako stały sposób odżywiania, bo dostarczają wszelkich niezbędnych składników odżywczych we właściwych ilościach.
Zdrowa dieta odchudzająca to dieta, która nie wywołuje u Ciebie poczucia głodu, chęci podjadania pomiędzy posiłkami, ogólnie – obsesyjnego myślenia o jedzeniu. Musisz jeść, aby żyć, aby mieć energię do działania, do pracy, zabawy, aby mieć dobry humor. Wszelkie diety „głodówkowe”, monotonne (zakładające spożywanie wyłącznie wąskiej grupy produktów) powinnaś omijać przysłowiowym szerokim łukiem.

Jak skutecznie schudnąć zachowując zdrowy rozsądek?

Odpowiedź jest tak naprawdę tylko jedna – musisz przestrzegać podstawowych zasad zdrowego odżywiania, a zatem powinnaś:

 • zjadać kilka mniejszych, regularnych posiłków w ciągu dnia zamiast 1-2 obfitych o zupełnie przypadkowych porach,
 • pić co najmniej 1,5 litra wody dziennie,
 • zjadać codzienną porcję warzyw i owoców,
 • odstawić alkohol, słodycze, dania tłuste, smażone, „bogate” w konserwanty

Myślisz, że nie dasz rady? Uważasz, że wprowadzenie tych wszystkich zmian przerasta Cię? Masz prawo do tego, aby obawiać się zmian, jest to rzecz zupełnie naturalna, ale nie wahaj się wykonać pierwszego kroku. Wprowadzaj zmiany powoli i stopniowo. Decyduj się na kolejne, gdy już wprowadzone wejdą Ci w nawyk.

Możesz również sięgać po naturalne środki wspomagające odchudzanie o udowodnionym działaniu, takie jak suplement diety Therm Line Forte. Nie decyduj się natomiast na chemiczne preparaty, które obiecują utratę 10 czy 20 kilogramów miesięcznie i w konsekwencji zagrażają Twojemu zdrowiu, a nawet życiu. Therm Line Forte to środek oparty o naturalne składniki, takie jak ekstrakty m.in. z gorzkiej pomarańczy, zielonej kawy, zielonej herbaty, guarany, imbiru, pieprzu kajeńskiego czy pieprzu czarnego.

Odchudzaj się z głową i pamiętaj o tym, że Twoje zdrowie jest najcenniejszym, co masz. Nie poddawaj się zatem niebezpiecznym eksperymentom, bądź cierpliwa i konsekwentna, a już niebawem zobaczysz, że bezpieczne odchudzanie jest o wiele przyjemniejsze i bardziej skuteczne, niż wszelkie „diety cud” razem wzięte!

1 470

Tylko u nas!

 • Fitness

  Fitness w domu – w jakie sprzęty warto się zaopatrzyć?

  Sprawdź w jakie sprzęty warto się zaopatrzyć podejmując ćwiczenia w domu.

  czytaj więcej
 • Czas wolny

  Zima tuż, tuż – nie pozwól sobie na nudę w tym okresie

  Nie pozwól, aby to właśnie Ciebie dopadła nuda w okresie zimowym!

  czytaj więcej
 • Ciekawostki

  Koktajl – wygodny i pyszny sposób na zdrowe śniadanie

  Jakie ma zalety?

  czytaj więcej

4 komentarzy na “Koktajl – wygodny i pyszny sposób na zdrowe śniadanie

 1. Hanka Dąbek
 2. Tadeusz K
 3. Darek Benor

Dodaj komentarz