Dieta kapuściana – czy warto zastosować kontrowersyjny jadłospis?

Dieta kapuściana, zwana inaczej dietą prezydencką jest postrzegana jako jeden z najprostszych sposobów na odchudzanie. Czemu tak jest? Przede wszystkim, dlatego że to jedna z niewielu metod pozwalających najadać się do syta. Brzmi wspaniale! Co więc może być w niej złego?

Dieta prezydencka jest dietą niskokaloryczną, która oczyszcza organizm i pozwala zgubić w ciągu tygodnia nawet 4 kg. Zobacz, jak to działa.

Na czym polega dieta kapuściana?

Dieta kapuściana jest dietą stosunkowo prostą. Jej podstawę stanowi zupa, której kuracja zawdzięcza swą nazwę. W ramach przygotowania do diety gotujemy więc wielki garniec zupy na bazie kapusty, która odtąd będzie dla nas głównym źródłem kalorii w ciągu dnia.

Zupa może być jedzona bez ograniczeń, kiedy tylko dopadnie nas głód. Nie liczą się pory spożywania wywaru ani ilości. Nie możemy dopuścić do tego byśmy byli głodni i to nasze jedyne zadanie. Jadłospis opierający się na zupie wzbogacamy inny posiłkami, które są ściśle uzależnione od dnia. Tutaj należy wspomnieć, że każdy dzień z tygodnia w diecie opiera się o inny składnik spożywczy.

Tygodniowy jadłospis w diecie kapuścianej

Poniżej prezentujemy jadłospis diety kapuścianej. Nie jest to przykładowy jadłospis, ten plan żywienia nie podlega modyfikacji, a jeden tydzień stanowi pełną jednostkę diety.

 • Dzień I: zupa i owoce bez ograniczeń
  Do tego wypijamy 2 litry wody mineralnej
  Możemy także pić herbatę oraz kawę bez cukru.
 • Dzień II: zupa i warzywa (oprócz strączków),
  Pod wieczór: dwa ziemniaki w mundurkach,
  2 litry wody mineralnej
  herbata i kawa bez cukru
 • Dzień III: zupa, warzywa, owoce
  2 litry wody mineralnej,
  Herbata i kawa bez cukru.
 • Dzień IV: zupa kapuściana, 4 banany, można spożyć troszeczkę odtłuszczonego mleka,
  2 litry wody mineralnej,
  herbata i kawa bez cukru
 • Dzień V: zupa, 30 dag gotowanego/upieczonego bez tłuszczu mięsa (nie wolno wieprzowiny, ale dobrze widziane są ryby), 6 pomidorów, 2 litry wody mineralnej, herbata, kawa bez cukru
 • Dzień VI: zupa,
  gotowane/upieczone bez tłuszczu mięso, warzywa,
  2 litry niegazowanej wody mineralnej, herbata i kawa bez cukru.
 • Dzień VII: zupa, brązowy ryż/kasza, warzywa,
  2 litry niegazowanej wody mineralnej,
  Herbata i kawa bez cukru,
  soki owocowe i warzywne bez cukru.

Jak widać jadłospis w diecie kapuścianej jest niezwykle monotonny. Przeciwnicy diety zwracają także uwagę na wybitnie niską podaż białka, co może łatwo oprowadzić do sytuacji, w której odczuwać będziemy brak energii, a nasze mięśnie nie będą wystarczająco odżywione. Co więcej jedzenie zupy jest tutaj niezwykle istotne, bo jej zbyt mała ilość doprowadza do dużego deficytu kalorycznego w ciągu tygodnia i może spowodować niepożądane reakcje organizmu.
Jednak dieta ta ma również niekwestionowane zalety. Oczyszcza organizm z toksyn, pomaga zrzucić szybko nadprogramowy tłuszczyk i uniknąć charakterystycznego dla wielu kuracji odchudzających uczucia głodu. Może więc stać się dla Ciebie idealnym rozwiązaniem, ale, decydując się na nią, wspomóż się najlepiej odpowiednią suplementacją, która uchroni Cię przed stratą składników odżywczych. Najlepszym produktem, po który ze względu na bogactwo naturalnych komponentów z całą pewnością warto sięgnąć jest propozycja firmy Olimp Laboratories Therm Line Fast!

1 003

Tylko u nas!

 • Ciekawostki

  Witaminy rozpuszczalne w tłuszczach

  Poznaj już dziś zespół witamin rozpuszczalnych w tłuszczach.

  czytaj więcej
 • Ciekawostki

  Fakty i mity na temat odżywiania – tego być może nie wiesz

  Nie daj się nabrać!

  czytaj więcej
 • Czas wolny

  Bądź Panią swojego życia i ciesz się świadomą odpowiedzialnością za siebie

  Dowiedz się jak możesz stać się odpowiedzialną za siebie.

  czytaj więcej

Jeden komentarz “Bądź Panią swojego życia i ciesz się świadomą odpowiedzialnością za siebie

 1. Emilia Zmysłowska
  Emilia Zmysłowska

  Przede wszystkim pijcie więcej wody, a tak poza tym jest dużo składników w diecie, które usuwają nadmiar wody. Od siebie polecam w sumie pietruszkę i popijanie zielonej herbaty. Dużo dobrego też zauważyłam przy robieniu drenażu limfatycznego. Taki masaż i do tego też nakładanie na siebie składników które usuwają wodę w nolicell np. kasztanowiec, kofeinę i algi robią mega dobre rzeczy. Jak połączy się to z ćwiczeniami to już w ogóle bajka.

Dodaj komentarz