
Z rewelacyjnej diety Konrada Gacy skorzystało już ponad 14 tysięcy osób – niektóre z nich schudły nawet 50 kg! Jeśli Ty też chcesz stracić zbędne kilogramy, przygotuj się na przestrzeganie restrykcyjnej diety i aktywność fizyczną. Dietetyk ustali dla Ciebie menu, a trener – spersonalizowany plan ćwiczeń.
Przez zwolenników nazywany “chudotwórcą” i “bojownikiem o zdrowe sylwetki” – Konrad Gaca to twórca trójetapowego planu odchudzania, na który składa się indywidualnie ustalona dieta i spersonalizowany program treningowy.
O diecie Gacy słów kilka
Choć system Konrada Gacy jest powszechnie znany, tak naprawdę nie istnieje ujednolicona dieta dla wszystkich. Co więcej, Gaca nie udostępnia nigdzie planu żywieniowego swoich klientów. Jeśli więc chcesz schudnąć korzystając z tej diety, musisz zdecydować się na płatne usługi dietetyka. System Gacy składa się z trzech etapów: okres motywacyjny trwa miesiąc – jego celem jest wypracowanie u danej osoby motywacji do walki ze zbędnymi kilogramami. Okres pracy właściwej to ścisłe przestrzeganie jadłospisu ułożonego przez dietetyka w cyklach 14-dniowych. Liczba cykli zależy od indywidualnych ustaleń dotyczących danej osoby. Ostatni etap to okres wyprowadzania z diety, który trwa około 3 miesiące – umożliwia on wyjście z odchudzania przy zachowaniu osiągniętej wagi.
Zasady diety
Choć nie znamy dokładnych wytycznych Konrada Gacy, wiemy co nieco o ogólnych zasadach jego diety. Ogromną rolę odgrywa tu regularność posiłków, ponieważ reguluje metabolizm – ich liczba nie powinna być mniejsza niż 4. Dietetyk zaleca całkowite wyeliminowanie z jadłospisu soli i cukru, aby m.in. ustabilizować poziom wody w organizmie. Podstawą systemu Gacy jest ustalenie odpowiednich proporcji białka, węglowodanów i tłuszczów – indywidualnych dla każdej osoby. Od tego bowiem zależy gospodarka hormonalna, która ma ogromny wpływ na samopoczucie i tempo odchudzania. Bardzo ważne są solidne śniadania – najlepiej aby zawierały dużo złożonych węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym, czyli np. pełnoziarniste pieczywo, musli oraz warzywne i owocowe soki, a także białka, np. jajko i jogurt. Kolejnym obowiązkowym elementem odchudzania z Gacą są niskonasycone tłuszcze – znajdziesz je w rybach morskich, orzechach, oleju rzepakowym czy oliwie. Na koniec wysokobiałkowa kolacja – jajka, ryby, chudy ser biały itp.
Korzyści wiele, czyli zalety diety
Najważniejszą zaletą odchudzania Gacy jest jego ogromna skuteczność – w ciągu krótkiego czasu można stracić nawet kilkadziesiąt kilogramów. Trójetapowy system pozwala nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, ale też utrwalić dobre nawyki żywieniowe. Dzięki aktywności fizycznej poprawia się kondycja całego organizmu. Program ćwiczeń ma na celu m.in. pobudzenie przemian metabolicznych, zminimalizowanie poziomu stresu i zwiększenie produkcji endorfin.
Z Gacą na głodzie, czyli wady diety
System Konrada Gacy, choć wyjątkowo skuteczny, jest też bardzo restrykcyjny. Osoba, która otrzymała indywidualny plan odżywiania, musi go przestrzegać – co do jednego orzeszka i co do minuty, jeśli chodzi o odstępy między posiłkami. Jeśli pozwolisz sobie na chwile niesubordynacji, Twoja masa ciała może gwałtownie wzrosnąć. Właśnie ta cecha diety Gacy sprawia, iż wiele osób z niej rezygnuje. Niektórzy, z powodu zbyt małej ilości jedzenia spożywanego w ciągu dnia, skarżą się na bóle głowy i inne dolegliwości. Oczywiście są to indywidualne przypadki. Jeśli więc obawiasz się braku motywacji ze swojej strony, lepiej dobrze przemyśl rozpoczęcie odchudzania z Konradem Gacą.
Dieta Konrada Gacy – przepisy
Jak może wyglądać przykładowe menu klienta Gacy? Na śniadanie musli z sokiem marchwiowym. Drugie śniadanie to czas na porcję białka, np. sałatkę z jajkami i tuńczykiem. Na obiad – pyszne klopsiki z łososia. Podwieczorek to doskonały moment na orzeźwiający koktajl owocowy. Na kolację wystarczy gotowy koktajl proteinowy, polecany przez dietetyka. Tak skomponowana dieta to oczywiście tylko przykład. Jeśli chcesz schudnąć z systemem Gacy, musisz zapisać się na indywidualne zajęcia.