Dieta mleczna – zasady i efekty odchudzające diety opartej na mleku

“Pij mleko, będziesz wielki” głosiła znana w całej Polsce kampania społeczna, która zachęcała najmłodszych do codziennego wypijania szklanki białego napoju. Okazuje się, że picie mleka przez dorosłych może także świetnie przyczynić się do ich wyglądu, tym razem zmniejszając nieco ilość zbędnych kilogramów. Wszystko, co musisz zrobić, to codziennie spożywać jeden mleczny posiłek. Brzmi przyjemnie, prawda?

Mleko a dieta odchudzająca

Okazuje się, że przeprowadzenie diety mlecznej daje efekty w postaci zdecydowanie szczuplejszej sylwetki. Nie jest to jednak idealna informacja dla tych wszystkich, którzy przepadają za zacierką na mleku czy zupą mleczną z ryżem. W menu znajdują się jedynie lekkie przetwory mleczne, bez zbędnych, kalorycznych dodatków. Dieta bazująca na mleku powinna trwać od tygodnia do maksymalnie 10 dni i po uprzedniej konsultacji z lekarzem można powtarzać ją co miesiąc.

Zasady diety mlecznej

Główną zasadą takiego sposobu odchudzania jest spożywanie przynajmniej raz dziennie dania bazującego na mleku. Może być to kefir, jogurt, albo chudy twarożek. Do tego polecane jest jedzenie bulionów warzywnych, picie kakao, oraz dodawanie do potraw miodu. Poza tym pozostałe posiłki należy ograniczyć o połowę normalnego spożycia.
Przygotowując mleczne potrawy podczas diety, unikaj więc takich, w których znajduje się dużo kalorii. Musli z mlekiem może okazać się bowiem prawdziwą bombą kaloryczną z dużą ilością cukru. Smacznym zamiennikiem może być wypicie szklanki kakao z mlekiem, którego kalorie nie przekraczają wartości 135 lub zjedzenie ryżu na mleku o kaloriach 111 w 100 gramach produktu.

Zalety diety mlecznej

Dużą zaletą diety mlecznej jest fakt, że dostarcza ona do organizmu wszelkich potrzebnych mu witamin oraz mikroelementów. Mleko praktycznie w 100% pokrywa zapotrzebowanie na wapń oraz zawiera dużą ilość białka. Do tego dietę można stosować w każdym wieku. Dieta mleczna według opinii osób, które ją stosowały nie jest wcale trudna w przeprowadzeniu. Nie ma konieczności dokładnego liczenia kalorii, a do tego jeżeli lubisz mleko, to z pewnością potrawy z niego przygotowywane podczas diety będą ci po prostu smakować.

Wady diety mlecznej

Główną wadą diety mlecznej jest dostarczanie do organizmu zbyt dużej ilości, jak uważają niektórzy naukowcy, białka zwierzęcego. Może przyczyniać się ono do podniesienia poziomu złego cholesterolu, co w konsekwencji zwiększa ryzyko zachorowania na miażdżycę. Niektórzy badacze uważają także, że nadmierne spożywanie produktów mlecznych może zwiększyć szansę zachorowania na choroby cywilizacyjne. Warto więc stosowanie takiej diety wcześniej skonsultować z lekarzem.

Dieta mleczna – jadłospis

W diecie mlecznej należy pamiętać o jednym posiłku z wykorzystaniem mleka w ciągu dnia. Musi być to jednak odpowiednio lekki produkt, dlatego ważne jest spożywanie jogurtów, kefirów i chudych twarogów. Można też przygotować sobie delikatne zacierki na mleku. Pamiętaj jednak, aby ograniczyć spożywanie musli czy klusek na mleku. Ważnym składnikiem w tym sposobie odchudzania jest miód, który dodaje energii i wzmacnia serce. Wszystkie potrawy wykorzystywane w diecie możesz przygotować we własnych czterech ścianach. Świetnym pomysłem może być przygotowanie domowego jogurtu naturalnego. Nie zapominaj także o bulionie, który ma stanowić ważny element uzupełniający dietę. Dla wzmocnienia efektu możesz zdecydować się także na włączenie do diety suplementu Therm Line forte. Dostępne są także wersje dopasowane do indywidualnych potrzeb kobiet lub mężczyzn.

1 683

Tylko u nas!

Dodaj komentarz