Ekstrakty z owoców cytrusowych wspomagają odchudzanie?

Choć niektórym może się to wydać niedorzeczne, jest świetnym sposobem na redukcję tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha. O czym mowa? O spożywaniu znacznych ilości słodkich pomarańczy, grejpfrutów oraz pomarańczy w celu uzyskania lepszego efektu odchudzania. Wszystko dlatego, że ekstrakty z nich wpływają na ów proces niezwykle korzystnie, a udowodnili to naukowcy z Francji!

Eksperyment zakładał sprawdzenie efektywności i bezpieczeństwa przyjmowania Sinetrolu–XPur, czyli opatentowanego ekstraktu owoców cytrusowych i guarany w 12 tygodniowym badaniu randomizowanym, prowadzonym metodą podwójnie ślepej próby. Poddano mu 95 otyłych osób, spośród których 47 spożywało 2 razy dziennie Sinetrol-XPur (450 mg), zaś 48 pozostałych placebo.

Po upływie określonego czasu (12 tygodni) zaobserwowano, że obwód bioder i talii oraz ilość brzusznej tkanki tłuszczowej w grupie przyjmującej Sinetrol-XPur uległy redukcji w większym stopniu niż w grupie placebo (-5.71% vs -1.56% w talii, -4.71% vs -1.35% w biodrach i -9.73% vs -3.18% tkanka tłuszczowa brzuszna). Warto również wspomnieć, że markery procesu zapalnego również zostały zredukowane np. białko C- reaktywne – 22.87% vs +61%, fibrynogen – 19.93% vs -1.61%. Co więcej potwierdzono także wzrost poziomu glutationu oraz dysmutazy ponadtlenkowej w grupie przyjmującej ekstrakty z owoców cytrusowych, a są to dwa niezwykle istotne związki walczące z wolnymi rodnikami.

Podczas całej dwunastotygodniowej suplementacji nie stwierdzono skutków ubocznych przeprowadzonego eksperymentu.

Badanie francuskich naukowców może wiązać się z tym, że Sinetrol – Xpur występujący m.in. w Therm Line ® Forte, jest traktowany jako produkt przyczyniający się do redukcji tłuszczu brzusznego, jak również w kwestii poprawy obrony antyoksydacyjnej organizmu.

Źródło:
Dallas C, Gerbi A, Elbez Y, Caillard P, Zamaria N, Cloarec M., Clinical Study to Assess the Efficacy and Safety of a Citrus Polyphenolic Extract of Red Orange, Grapefruit, and Orange (Sinetrol-XPur) on Weight Management and Metabolic Parameters in Healthy Overweight Individuals., Phytother Res. 2013 Apr 3. doi: 10.1002/ptr.4981.
425

Tylko u nas!

4 komentarzy na “Koktajl – wygodny i pyszny sposób na zdrowe śniadanie

  1. Hanka Dąbek
  2. Tadeusz K
  3. Darek Benor

Dodaj komentarz