Fitness a aerobik – co kryje się pod tymi pojęciami?

Ćwiczenia fitness często bywają utożsamiane z aerobikiem. Tymczasem fitness a areobic to dwa zupełnie różne pojęcia, pomimo tego, że obydwa dotyczą aktywności fizycznej mającej na celu poprawę kondycji oraz wydolności organizmu. Czym się od siebie różnią i na które warto się zdecydować? Przede wszystkim trening fitness jest pojęciem dużo bardziej obszernym niż ćwiczenia wchodzące w skład aerobiku i jest związany z ogólnym stylem życia. Aerobik to natomiast różne zestawy ćwiczeń, których systematyczne wykonywanie pomaga zredukować masę ciała i poprawić wygląd sylwetki. Bez względu na to, na którą formę aktywności fizycznej się zdecydujemy, możemy być pewni, że wniesie ona wiele dobrego do naszego życia i skutecznie poprawi samopoczucie. Dowiedzmy się o nich czegoś więcej.

Fitness – trening i nie tylko…

Fitness to tak naprawdę styl życia, który skupia się na aktywności fizycznej i utrzymywaniu organizmu w szczytowej formie fizycznej przy pomocy różnorodnych ćwiczeń fizycznych oraz zdrowego odżywiania. Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że fitness dla każdego jest równie dobry. Rzeczywiście w przysłowiowym byciu „fit” każdy może znaleźć coś dobrego dla siebie. Fitness dla pań, ćwiczenia fitness dla mężczyzn, zajęcia dla starszych i młodszych – pomysłów na fitness jest bardzo wiele.

Ważne, by umieć z nich korzystać, bowiem z całą pewnością jest to sprawdzony sposób na poprawę wydolności fizycznej, ogólnej sprawności i kondycji, a także osiągnięcie dobrego samopoczucia i ładnego wyglądu. Ponadto fitness pomaga obniżyć stężenie cholesterolu we krwi, zwiększyć wydolność serca, wydolność oddechową i krążeniową, a także zredukować stres i związane z nim napięcie emocjonalne. Jak można zauważyć, korzyści płynących z fitnessu jest naprawdę wiele. To dobry pomysł dla wszystkich, którzy chcą w swoim życiu zmienić coś na lepsze.

Aerobik – ćwiczenia dla każdego

Pojęciem aerobiku określa się połączenie różnych rodzajów ćwiczeń gimnastycznych z elementami tańca, których głównym celem jest poprawa ogólnej kondycji organizmu, zwiększenie wytrzymałości, a także redukcja masy ciała. Aktualnie w ofertach klubów fitness można znaleźć wiele zestawów ćwiczeń ukrytych pod nazwą aerobiku. Ich duża różnorodność (na przykład aerobik dla mężczyzn, aerobik dla pań, aerobik wodny, aerobik na brzuch, aerobik dla ciężarnych) pozwala bez trudu wybrać propozycję najlepszą dla siebie.

Dobrym pomysłem może okazać się także aerobik w domu. Wystarczy dobrać odpowiednie ćwiczenia i przestrzegać systematyczności treningów. Pamiętajmy, że aerobik zawsze ściśle łączy się z muzyką. Warto więc przygotować zestaw energetycznych utworów, które zachęcą nas do podjęcia aktywności. Ten rodzaj aerobiku to świetna propozycja dla kobiet, które z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w zajęciach grupowych. Aerobik w postaci ćwiczeń w domu pod względem jakości niczym nie odbiega od tego, który oferują kluby fitness i może być dla niego świetną alternatywą. Ci, którzy chcą przy pomocy tego typu ćwiczeń pozbyć się zbędnych kilogramów, powinni skorzystać z aerobiku w wodzie. Zajęcia tego typu pomagają wysmuklić sylwetkę, poprawić ogólną kondycję, a przy tym nie obciążają nadmiernie kręgosłupa.

Aerobik i fitness to dwie formy aktywności fizycznej, które mają zbawienny wpływ na nasz organizm. Poprawiają naszą kondycję i stan zdrowia. Jeśli dodatkowo zdecydujemy się na ćwiczenia z użyciem hantli lub ciężarków, wzmocnimy swoje mięśnie i poprawimy wytrzymałość organizmu.

3 285

Tylko u nas!

3 komentarzy na “Dieta w ciąży – jak się odżywiać w tym szczególnym czasie?

 1. Pani Dietetyk
  Pani Dietetyk

  Moj przykladowy jadlospis wyglada tak:
  1. rano przed praca kawalek chleba pelnoziarnistego z serem i pomidorem/szynka i pomidorem lub tost z dzemem + inka
  2. w pracy- miska Kellogs Speckal K z mlekeim lub jogurtem (special k wspomagaja przemiane materii) , na lunch kanapka z pieczywa pelnoziarnistego lub salatka z pomodorow i ogorkow
  3 . obiad- ryba grillowana,ziemniaki,surowka( lub zapiekanka ziemniaczana lub papryka faszerowana , zupy , meksykanskie tortille z warzywami i kurczakiem itp)
  4 . podwieczorek- cos slodkiego (kawalek ciasta lub czekolady)
  poza tym w ciagu dnia owoce, surowa marchew do przegryzienia, pije tez duzo wody mineralnej
  W weekendy na sniadanie jajecznica na boczku badz jajka gotowane .
  Taka fit mamuśka z Pani Dietetyk 😛

 2. Maja Kurzejka
  Maja Kurzejka

  Pamiętać trzeba by Twoja dieta była zróżnicowana i kolorowa.
  Nie jedz za dwoje, a dla dwojga to bardzo ważna zasada.
  Jedz małe porcje za to często i oczywiście dużo pij.
  Okres ciąży i karmienia piersią do dobry czas na zmianę nawyków żywieniowych.
  Może i wyjdzie nam taka dieta na dobre 🙂

 3. Maria p
  Maria p

  Na początku ciąży myślałam, że sama dam radę ogarnąć te wszystkie zasady żywienia w ciąży. Gdzie nie czytałam kogo nie spytałam zawsze były jakieś mniejsze lub większe różnice. Trafiłam w końcu na taki jadłospis pregna.com.pl/prawidlowa-dieta-w-ciazy bo zauważyłam że był najlepiej zbilansowany pod względem dostarczania różnych składników. Mnie ta dietka na dobre wyszła, mnie i maluchowi oczywiście 😉

Dodaj komentarz