Jak chronić skórę przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych?

Czy zastanawiałaś się kiedyś, jak wielki wpływ na kondycję Twojej skóry mają czynniki zewnętrzne? Nie wiesz, jak chronić skórę przed szkodliwymi promieniami UV, mrozem, kurzem i wiatrem? Koniecznie musisz się dowiedzieć, aby zapewnić skórze właściwą ochronę i przynieść ulgę, bo uwierz, Twoja skóra nie ma łatwego życia!

Ochrona skóry przed oddziaływaniem czynników atmosferycznych

Stosowanie odpowiednich kosmetyków, w tym kremów nawilżających z filtrami UV, balsamów odżywczych, pomadek ochronnych czy preparatów natłuszczających do ciała rzeczywiście ma sens. Jest najlepszym sposobem na odpowiednią ochronę przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych. Wiele osób zaś uważa, że nie ma nic lepszego niż naturalne środki do pielęgnacji skóry. Dlaczego są one doskonałym rozwiązaniem? Miedzy innymi ze względu na mniejsze prawdopodobieństwo uczuleń. Ponadto wykazują również dużą skuteczność – wcale nie mniejszą niż ich odpowiedniki stworzone na bazie chemicznych składników.

Sam krem to jednak za mało, aby wystarczająco zadbać o skórę. W domowej kosmetyczce nie może też zabraknąć takich kosmetyków jak np. tonik czy płyn micelarny, które nie tylko nawilżą i odświeżą skórę, ale też dokładnie usuną z niej wszelkie zanieczyszczenia. Warto też sięgnąć po peelingi, aby usuwać martwy naskórek oraz po maseczki o działaniu regenerującym.

Świetnym uzupełnieniem każdej pielęgnacji skóry jest suplementacja, gdyż o skórę warto i trzeba dbać nie tylko od zewnątrz. Bardzo dobrze sprawdzi się tutaj suplement diety Perfekt Skin Hydro Complex, który posiada składniki odżywcze idealnie uzupełniające zapotrzebowanie skóry bez względu na porę roku. Ekstrakt z zielonej herbaty i pestek winogron, składniki mineralne, kolagen oraz witaminy to bogactwo substancji odżywczych mających wpływ na regenerację, oczyszczanie z toksyn, nawilżenie i jędrność skóry.

Wpływ niskich i wysokich temperatur na kondycję skóry

Wysokie temperatury i duża suchość powietrza powodują wydzielanie nadmiernej ilości potu mającego wpływ na zwiększoną podatność skóry na podrażnienia. Dlatego w okresie letnim, przebywając w klimatyzowanych pomieszczeniach czy też często korzystając z solarium, warto zadbać o jej stan. Nawilżający krem do skóry to podstawa. Skórze nie służą także niskie temperatury – wiatr i deszcz usuwają film hydrolipidowy złożony z martwych komórek, substancji łojowych oraz potowych. Równie niebezpieczny dla skóry jest mróz. Wychodząc na zewnątrz w mroźne dni, koniecznie trzeba zabezpieczyć skórę właściwymi kosmetykami, które przeznaczone są do stosowania w czasie niskich temperatur.

Ochrona skóry przez promieniowaniem UV

Jednym z groźniejszych czynników zewnętrznych, mających fatalny wpływ na kondycję skóry, jest promieniowanie UV. Promienie słoneczne, choć w „rozsądnych ilościach” działają korzystnie, bo przyspieszają chociażby wytwarzanie witaminy D odpowiadającej za dobre samopoczucie i układ kostny, w nadmiarze powodują rozmaite powikłania i choroby.

Najpopularniejszym i najczęściej spotykanym problemem wynikającym ze słabej ochrony skóry jest oparzenie słoneczne, zwane również rumieniem posłonecznym. Dotyczy ono osób nadmiernie korzystających ze słońca, niestosujących odpowiednio opracowanych kremów z filtrami UV.

Skóra nadmiernie opalona wygląda zwyczajnie niekorzystnie, robi się matowa, szara, nieświeża. Co więcej, nadmiar promieni słonecznych realnie przyspiesza starzenie się skóry. Jednak najgroźniejszymi skutkami zbytniej ekspozycji na słońce są choroby nowotworowe, takie jak m.in. czerniak (melanocyt), na który narażone są szczególnie osoby o jasnej karnacji, skłonnej do podrażnień i poparzeń przez promienie słoneczne. Specjaliści każdego roku, gdy tylko zaczynają się pierwsze upalne dni, alarmują i nakłaniają do używania kremów z filtrami, a także omijania prób opalania się w godzinach południowych.

827

Tylko u nas!

 • Ciekawostki

  Zaplanuj swoją wagę – jak określić cel odchudzania

  Sprawdź jak określić cel swojego odchudzania!

  czytaj więcej
 • joga trening
  Czas wolny

  Joga – trening ciała i umysłu

  Joga jest swoistym treningiem ciała oraz umysłu. Na czym zatem polega jej specyfika i dlaczego warto zacząć ćwiczyć?

  czytaj więcej
 • Fitness

  Fitness a aerobik – co kryje się pod tymi pojęciami?

  Zobacz, jaka jest różnica pomiędzy ćwiczeniami fitness a aerobikiem.

  czytaj więcej

Dodaj komentarz