Jak pozbyć się nadmiaru wody z organizmu? – o walce z cellulitem wodnym

Cellulit wodny – największy wróg każdej kobiety. Atakuje bez względu na wiek, wagę, czy tryb życia, jaki prowadzimy. Ten rodzaj cellulitu związany jest z gromadzeniem się nadmiaru wody w organizmie i często wynika ze zbyt dużej ilości soli w diecie lub zaburzeń hormonalnych. Walka z nim to duże wyzwanie, ale warto je podjąć, aby zapomnieć o dyskomforcie i kompleksach.

Jednak, aby się z nim zmierzyć, oprócz silnej woli i dużej motywacji, potrzebna jest także wiedza pozwalająca na wdrożenie najlepszych metod jego zwalczania. A zatem, jak rozpoznać cellulit wodny i czym różni się od tłuszczowego? Jak pozbyć się wody z organizmu? I przede wszystkim, jak pozbyć się cellulitu wodnego na dobre? Spróbujmy poszukać odpowiedzi.

Czym jest cellulit wodny?

Jak już wspomnieliśmy, cellulit wodny wiąże się z zatrzymaniem wody w organizmie i nagromadzeniem w komórkach dużych ilości toksyn oraz zbędnych produktów przemiany materii. Efektem takiej sytuacji jest ich przerost, który staje się widoczny na skórze i objawia tzw. pomarańczową skórką. Z wyglądu bardzo przypomina równie powszechny cellulit tłuszczowy, którego przyczyną jest nadmierne odkładanie się dużej ilości komórek tłuszczowych w dotkniętej tym problemem partii ciała.

To, co odróżnia cellulit wodny od tłuszczowego, to występowanie innych objawów towarzyszących zatrzymaniu wody w organizmie, w postaci na przykład puchnięcia i obrzęków nóg, ogólnego zmęczenia i przybierania na wadze. Różni je także przyczyna powstawania. O ile w przypadku cellulitu wodnego winę za jego wystąpienie ponosi wyłącznie zbyt duża ilość wody w organizmie, o tyle cellulit tłuszczowy może być uwarunkowany genetycznie, a przez to trudniejszy do zwalczenia. Aby mieć pewność, z którym rodzajem cellulitu mamy do czynienia, możemy poddać się badaniom, między innymi antropometrycznym lub ultrasonograficznym, które pomogą nam to ustalić.

Jak zwalczyć cellulit wodny?

Sposoby na cellulit wodny powinny obejmować szereg różnorakich działań – w pierwszej kolejności dotyczących ustalenia przyczyn zatrzymania wody w organizmie. Żeby wiedzieć, jak usnąć wodę z organizmu, musimy odkryć, czym jej nagromadzenie jest spowodowane. Głównymi przyczynami mogą być zmiany hormonalne, a dokładnie zbyt duża ilość estrogenów, zła dieta, niewłaściwy tryb życia lub paradoksalnie – picie zbyt małej ilości wody. Wyeliminowanie tych problemów wspomoże proces usuwania wody z organizmu i zapobiegnie jej ponownemu gromadzeniu.

Czasami to jednak nie wystarcza. Jak wówczas usunąć nadmiar wody z organizmu? Można sięgnąć po różnego typu preparaty i suplementy diety, które zawierają składniki wspomagające ten proces, jak na przykład Therm Line Hydrofast, który dodatkowo pomaga zwalczać cellulit wodny. Warto zaznaczyć, że nie są to zwykłe tabletki na cellulit, ale kompleks starannie opracowanych składników, których głównym zadaniem jest usuwanie nadmiaru wody z organizmu, a przez to redukcja cellulitu, dzięki czemu ich skuteczność jest nieporównywalnie większa.

Oczywiście, oprócz wyeliminowania przyczyn powstawania cellulitu oraz zażywania tabletek na cellulit wodny, w walce z nim niezbędna jest zdrowa i prawidłowa dieta, która powinna ograniczać spożywanie soli oraz produktów z jej dużą zawartością (między innymi żywności przetworzonej).

Ponadto, swój jadłospis warto wzbogacić o dużą ilość warzyw i owoców, zwłaszcza tych, które zawierają potas odpowiedzialny za niwelowanie szkodliwych właściwości sodu. Nie można także zapominać o piciu dużych ilości wody mineralnej z niską zawartością sodu – minimum dwóch litrów dziennie oraz o podjęciu aktywności fizycznej, która usprawni krążenie, a przez to skutecznie wspomoże walkę cellulitem.

2 098

Tylko u nas!

 • Styl życia

  Zespół napięcia przedmiesiączkowego – czy można go ujarzmić?

  Zespół napięcia przedmiesiączkowego - zobacz, jak możesz z nim walczyć!

  czytaj więcej
 • Ciekawostki

  Przegląd kuchni świata – poznaj te najzdrowsze i niekoniecznie zdrowe!

  Kuchnie świata - dowiedz się, która z nich jest najzdrowsza!

  czytaj więcej
 • Diety

  Dieta 5:2 – czy można osiągnąć z nią sukces?

  Sprawdź, czym charakteryzuje się dieta 5:2!

  czytaj więcej

Dodaj komentarz