Jak zgubić zbędne kilogramy bez większego wysiłku?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak zgubić kilogramy bez większego wysiłku, czyli jak stracić na wadze bez stosowania restrykcyjnej diety. Zazwyczaj na odchudzanie nie mamy czasu i przede wszystkim nie mamy ochoty na to, aby codziennie układać menu, jeść wyłącznie zdrowe produkty oraz te, które dostarczą nam jak najmniej kalorii. Jak się okazuje, odchudzanie nie musi oznaczać przebywania na ścisłej diecie, ponieważ można schudnąć, zmieniając odpowiednio swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe i nie przeprowadzając jednocześnie żywieniowej rewolucji.

Koniec z radykalną dietą

Stosowanie restrykcyjnych diet nie jest konieczne. Ponadto nie każda dieta odchudzająca jest dobra – w szczególności należy uważać na te małokaloryczne. Tak naprawdę wystarczy jeść regularnie pięć małych, lekkostrawnych posiłków dziennie. Ścisłe, monotonne diety mają to do siebie, że zazwyczaj nie dostarczają wszystkich potrzebnych składników odżywczych w odpowiednich ilościach, a co za tym idzie, mogą wywoływać poważne niedobory. Podczas diety najważniejsze jest odpowiednie odżywianie ciała i dostarczenie mu paliwa, by nie odczuwał głodu i wydajnie spalał, nie magazynując tłuszczu. Na pewno pomocna okaże się skuteczna suplementacja.

Najlepsza woda

Organizm człowieka w około 70% składa się z wody. Trzeba mu dostarczać przynajmniej dwa litry dzienne. Warto również pamiętać o tym, że jeżeli wypijamy szklankę wody przed posiłkiem, zmniejsza się apetyt i dzięki temu mniej jemy. Właściwe nawadnianie organizmu to podstawa. Woda wpływa nie tylko na wygląd skóry, ale wypłukuje z organizmu toksyny i złogi, które mogą przekształcić się w tkankę tłuszczową i cellulit.

Jedz wolniej…

Najlepiej jeść posiłki przy stole, wolno i na małym talerzu. Jeśli skorzystamy z mniejszych naczyń, będziemy mieć wrażenie, że zjedliśmy naprawdę sporo. To prosty i niezwykle skuteczny sposób na oszukanie mózgu.

Nie zapominaj o błonniku

Sposoby na schudnięcie są różne, ale nie wolno zapominać o błonniku, który ułatwia trawienie. Poza tym dzięki błonnikowi organizm wolniej wchłania glukozę, a dzięki temu przez dłuższy czas nie towarzyszy nam uczucie głodu. Błonnika pochodzenia naturalnego możemy szukać w owocach i warzywach.

Ważenie się – tak, ale nie codziennie!

Co zrobić, żeby schudnąć? Codzienne ważenie się nie ma większego sensu, bo przecież nie zrzucimy w ciągu jednego czy dwóch dni na tyle, aby waga mogła pokazać spektakularny wynik. Kontrola wagi może się odbywać np. raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie. Wówczas, jeśli rzeczywiście waga będzie spadać, zauważymy satysfakcjonujące wskaźniki. Codzienne ważenie się może zniechęcać – czasem waga waha się dość mocno w ciągu dnia (nawet do kilograma), a nie ma nic gorszego i bardziej deprymującego niż zobaczyć na drugi lub trzeci dzień odchudzania więcej niż na starcie…

Odchudzanie w czasie… snu?

Każdy kilogram naszych mięśni może spalić około 150 – 200 kcal dziennie i to nawet wtedy, gdy śpimy. Długi i spokojny sen jest bardzo ważny dla osób, które walczą ze zbędnymi kilogramami, ponieważ będąc w spoczynku, organizm czerpie energię wyłącznie z tkanki tłuszczowej. Jednak, żeby efekty były widoczne, w ciągu dnia trzeba się trochę zmęczyć, a więc wzmocnić mięśnie, ponieważ to one są największym odbiorcą energii.

Nawet najlepsza dieta na szybkie odchudzanie nie da żadnych efektów, jeżeli nie będziemy stosować się do kilku podstawowych zasad, takich jak spożywanie regularnych posiłków, czy picie odpowiedniej ilości wody. Jest wiele diet, które krzyczą, że można schudnąć 10 kg w 10 dni, ale tego rodzaju kuracje nie są skuteczne i narażają na wystąpienie efektu jo-jo. Im wolniej chudniemy, tym lepsze i bardziej długotrwałe zyskamy efekty.

1 065

Tylko u nas!

 • Styl życia

  Dbaj o kolana!

  Zobacz, jak możesz wesprzeć stawy kolanowe.

  czytaj więcej
 • Fitness

  Siłownia dla początkujących – jakie ćwiczenia może wykonać każdy?

  Dowiedz się, jakie ćwiczenia poleca nasz Ekspert!

  czytaj więcej
 • Leksykon produktów

  Soczewica- wartości odżywcze i zastosowanie soczewicy w odchudzaniu

  Poznaj zdrowe właściwości soczewicy.

  czytaj więcej

Dodaj komentarz