Koktajl – wygodny i pyszny sposób na zdrowe śniadanie

Każdy z nas z całą pewnością słyszał o tym, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Rozpoczynamy nim (a przynajmniej powinniśmy rozpoczynać!) nasz dzień i w dużej mierze to właśnie ono decyduje o tym, jaki nastrój będzie nam towarzyszył od jego końca. Po nocnym odpoczynku nasz organizm potrzebuje solidnej dawki energii, aby na nowo podjąć codzienne aktywności.

Aby śniadanie dobrze spełniało swoją funkcję, nie może w nim zabraknąć odpowiedniej porcji witamin, białka i węglowodanów. Dzięki nim nasza koncentracja działa ze zdwojoną siłą, opuszcza nas ospałość, a ciało i umysł przepełniają witalność i chęć do działania.

Co ważne, śniadanie to punkt absolutnie obowiązkowy, jeśli troszczymy się o smukłą sylwetkę. Jeśli zatem walczymy ze zbędnymi kilogramami, musimy pamiętać, że zjedzenie pożywnego śniadania nie tylko uchroni przed pokusą podjadania niezdrowych przekąsek między posiłkami, ale też pozwoli na zadowolenie się mniejszą porcją na kolację. Dzięki właściwie skomponowanemu śniadaniu dostarczymy naszemu organizmowi podczas całego dnia zdecydowanie mniej kalorii.

Białko na śniadanie!

Wprowadzenie białka do naszych śniadań doskonale niweluje uczucie głodu, zapewnia poczucie sytości. Według przeprowadzonych badań, jest ono odpowiedzialne za ilość przesyłanych do mózgu impulsów dotyczących motywacji do jedzenia i traktowania go jako „nagrody”.

Innymi słowy, im więcej białka zjemy na śniadanie, tym rzadziej nasz mózg odbierze sygnał o tym, że jesteśmy głodni. Posiłek zawierający białko jest doskonałym regulatorem zjadanych porcji i dobrą strategią na kontrolowanie apetytu. Śniadanie, które dostarczy naszemu organizmowi odpowiedniej ilości białka, pozwoli nam zminimalizować chęć podjadania w czasie pozostałej części dnia. W rezultacie spożyjemy dużo mniej zbędnych kalorii. Podsumowując, białko powinno być podstawą naszej śniadaniowej diety.

Szybki sposób na pyszne śniadanie

Wiemy już, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, jak również, że powinno być ono pożywne i odpowiednio skomponowane. Tylko jak te zasady zastosować w praktyce, kiedy to właśnie o poranku mamy zdecydowanie najmniej czasu, a w dodatku musimy go umiejętnie rozdzielić na wiele innych koniecznych czynności?
Odpowiedź jest bardzo prosta – wystarczy wybrać na śniadanie koktajl! Do jego przygotowania potrzeba dosłownie kilku minut, a jeśli zabraknie nam czasu na jego wypicie w domu, bez problemu możemy zabrać go ze sobą do pracy, do szkoły czy w jakiekolwiek inne miejsce, do którego zmierzamy. Ogromną zaletą koktajli, poza oczywiście ekspresowym przygotowaniem, jest również pyszny smak, który możemy niemal dowolnie komponować, dodając do nich ulubione składniki.

Koktajle są wyjątkowo lekkimi posiłkami, choć wcale nie oznacza to, że mniej wartościowymi. Jeżeli nie mamy pomysłu, jak skomponować zdrowy i sycący koktajl, który dodatkowo nie zaszkodzi naszej figurze, możemy wykorzystać gotowe rozwiązanie w postaci Queen Fit Good Morning. Jest to doskonale skomponowana odżywka z wysoką zawartością tak cennego w naszej diecie białka, która świetnie sprawdzi się w roli śniadania. Ten dostępny w różnych smakach kompleks protein, stanowi idealne urozmaicenie diety i wspaniale wspiera kontrolę wagi. Można przygotować go na bazie wody lub mleka, a także dodać do niego swoje ulubione owoce, zboża, orzechy i inne dodatki, na które mamy ochotę.

Śniadaniowe zasady

Wiemy już, co jeść na śniadanie, to teraz kilka słów o tym, czego powinniśmy unikać. Przede wszystkim (najlepiej w ogóle wyeliminować je z diety) produktów przetworzonych, do produkcji których używa się konserwantów, a także słodkich produktów zbożowych, które, jak pokazują badania, w jednej porcji zawierają dokładnie tyle cukru, ile na przykład pączek!

Jeżeli już jesteśmy przy temacie pączków, należy unikać także słodkich drożdżówek, babeczek i gofrów. Węglowodany o poranku powinny być spożywane w ograniczonych ilościach. Pamiętajmy też o starym ludowym powiedzeniu: Śniadanie zjedz sam, obiadem podziel się z przyjacielem, a kolację oddaj wrogowi!

741

Tylko u nas!

Dodaj komentarz