Kuchenne gadżety, które pomogą ci się zdrowo odżywiać

Przejście na zdrowy tryb życia oznacza najczęściej, że zamiast jeść na mieście, musisz zacząć gotować. Dla niektórych to naprawdę ogromny problem, możesz to sobie jednak ułatwić. Pomogą Ci w tym kuchenne gadżety, dzięki którym przygotowywanie dietetycznych posiłków będzie o wiele łatwiejsze.

Waga kuchenna dla liczących kalorie

Dokładna waga kuchenna jest w tym wypadku niezbędna. Tylko dzięki niej będziesz w stanie obliczyć, ile kalorii zjadasz. Mierzenie „na oko” nigdy nie wychodzi nam na dobre. Ponadto waga kuchenna pomoże Ci z kolejną zmorą osób będących na diecie. Dzięki niej odpowiednio odmierzysz składniki przed gotowaniem i zrobisz dla siebie tylko jedną porcję. Nie będziesz musiał odkładać jedzenia na później, nie będzie Cię także kusiło, by wziąć dokładkę, bo jej po prostu nie będzie.

Nakładka do gotowania na parze

To produkt, z którym musi się zaprzyjaźnić każda osoba pozostająca na diecie. Nie ma potrzeby od razu inwestować w specjalne parowary i garnki – wystarczy specjalna, na przykład silikonowa nakładka na garnek. Produkty ugotowane na parze są znacznie zdrowsze i mniej kaloryczne niż te pieczone, gotowane w wodzie, a zwłaszcza smażone. Nie tracą także tak dużo wartości odżywczych.

Na tego rodzaju nakładce możesz ugotować nie tylko warzywa czy ziemniaki, lecz także ryby, mięso, makaron lub ryż. Nadaje się ona też do uparowania pierożków czy różnego rodzaju klusek.

Blender kielichowy

W długotrwałej diecie odchudzającej potrawy z dodatkiem warzyw dość szybko się nudzą. Na szczęście witaminy i minerały z roślin można dostarczyć sobie w inny sposób – na przykład w postaci koktajlu. Do tego przyda Ci się blender kielichowy. Jest wygodniejszy niż ręczny, a przy tym pozwoli Ci na dokładne zblendowanie nawet liści szpinaku czy jarmużu.

Koktajle są zdrowe, sycące, pyszne i niezwykle odżywcze. W tej kwestii możesz swobodnie eksperymentować i znaleźć swoje ulubione smaki.

Przybornik na przyprawy

To rozwiązanie dla osób tęskniących za solą i wyrazistymi smakami. Wszystkie dania na diecie powinny być dobrze przyprawione. Aby o tym pamiętać, kup złożony z wielu elementów przybornik na przyprawy. Dokup aromatycznych ziół i od razu przesyp je do słoiczków.

Zioła nie tylko pomagają polubić dietetyczne potrawy, lecz także wspierają trawienie, przyspieszają metabolizm, zwiększają tempo przemiany materii. Mogą również zmniejszać apetyt i dodawać energii.

Patelnia „beztłuszczowa”

Chociaż smażenie nie cieszy się dobrą sławą wśród osób pozostających na diecie, tak naprawdę wcale nie chodzi o sam proces podgrzewania, a o to, że najczęściej używa się do tego dużej ilości tłuszczu. Dlatego, jeśli nie chcesz pożegnać się ze smażonymi daniami, zainwestuj w porządną patelnię o nieprzywierającej powierzchni i zacznij smażyć bez oleju.

Smażenie tego typu znacznie ograniczy liczbę kalorii w każdym daniu. Możesz także pomyśleć o patelni grillowej, na której przyrządzisz pyszne, ale mniej kaloryczne i mniej tłuste steki, filety z piersi kurczaka, a nawet ryby.
W zasadzie wystarczy udać się na niewielkie zakupy, by doposażyć kuchnię. Kiedy już znajdzie się w niej wszystko, co potrzebne, przygotowywanie posiłków zacznie przebiegać znacznie sprawniej. Ponadto zyskasz możliwość przyrządzania bardziej różnorodnych dań, więc o nudzie w diecie nie będzie więcej mowy.

451

Tylko u nas!

Jeden komentarz “Choroby cywilizacyjne – jaki związek mają z odżywianiem?

  1. Jadwiga Krakowska
    Jadwiga Krakowska

    Bardzo fajnie, że zwrócono uwagę na to, że przyczyną chorób cywilizacyjnych może być genetyka, z tym już gorzej walczyć. Ja z tego powodu wykonuje regularne badania profilaktyczne, oprócz oczywiście zdrowej diety i aktywności. Ostatnio na przykład robiłam w certusie pakiet na serce. Można nawet sobie zrobić badania genetyczne. Myślę, że to fajna opcja, że placówki mają takie specjalne pakiety, bo nie trzeba się zastanawiać i głowić jakie badania należy zrobić pod kontem konkretnej dolegliwości. Raz na jakiś czas, profilaktycznie wskazane są takie „przeglądy” zdrowia 🙂

Dodaj komentarz