L-karnityna niezastąpiona w walce o piękną sylwetkę

Jak schudnąć? To pytanie dręczy wiele osób, które borykają się z problemem dodatkowych kilogramów. Podejmując po raz kolejny walkę o piękną i szczupłą sylwetkę, poszukujemy różnych metod wsparcia naszych działań, głównie takich jak dieta odchudzająca i wzmożone ćwiczenia fizyczne. wszystko po to, by tym razem wygrać tę nierówną walkę. Często sięgamy po różnorodne tabletki na odchudzanie traktowane jako suplementy diety podkręcające metabolizm i przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej. Jednym z nich jest L-karnityna. Co warto o niej wiedzieć?

Czym jest L–karnityna?

Nawet najbardziej skuteczna dieta odchudzająca nie zawsze okazuje się być wystarczająca. W takich sytuacjach warto sięgnąć po suplementy na odchudzanie. Do tej grupy zalicza się tajemniczo brzmiąca L–karnityna, będąca substancją wspomagającą proces spalania tłuszczu. Dokładniej mówiąc jest to substancja witaminowo pochodna. W naturalnej postaci w organizmie największe ilości karnityny występują w tkance mięśniowo – szkieletowej, a także w mięśniu sercowym. Około 10% znajduje się w mózgu, nerkach i pozostałych narządach. Ogólnie w całym organizmie stwierdza się około 20 – 25 mg karnityny .

Występuje ona w dwóch postaciach, oznaczonych literkami L i D, przy czym forma D pozostaje nieaktywna, dlatego też względem tej substancji używa się głównie nazwy L–karnityna. Organizm ludzki jest w stanie samoistnie wytworzyć jedynie 25% potrzebnej ilości tej substancji. Źródłem pozostałej części jest dieta. Do syntezy L–karnityny potrzeba wielu witamin i innych substratów, których zbyt mała ilość automatycznie redukuje poziom wytwarzanej L–karnityny. Z tego też powodu często dochodzi do jej niedoborów. Owe deficyty zazwyczaj pozostają niezauważone, a charakteryzujące je zmęczenie oraz obniżenie sprawności intelektualnej przypisywane jest działaniu innych czynników. Niedobór L–karnityny można zdiagnozować poprzez badanie morfologiczne, analizując poziom lipidów we krwi – podwyższony wskazuje na zbyt małą ilość substancji.

L–karnityna w procesie odchudzania

L–karnityna odgrywa bardzo ważną rolę w procesie odchudzania. Z tego właśnie powodu bardzo często można ją spotkać w składzie tabletek odchudzających. L–karnityna bierze udział w transporcie kwasów tłuszczowych wprost do mitochondriów, w których dochodzi do ich syntezy, w wyniku której wytwarzana jest energia będąca podstawą wszystkich funkcji życiowych. Dzięki temu L–karnityna ułatwia zamianę spożywanego pokarmu w potrzebną energię, co z kolei zapobiega odkładaniu tkanki tłuszczowej. Lepsze wykorzystanie energii pomaga również w redukcji ilości dostarczanych do organizmu kalorii i ułatwia ograniczanie spożywanych porcji. Poza tym zwiększone dawki energii okazują się być także niezwykle przydatne podczas wysiłku fizycznego związanego z podejmowaną aktywnością.

Utrzymywanie L–karnityny na odpowiednim poziomie zdecydowanie ułatwia skuteczne odchudzanie. Dlatego też wybierając suplementy diety, których zadaniem jest pomoc w redukcji masy ciała, zwróćmy uwagę na to, czy w swoim składzie zwierają L–karnitynę. Skuteczne tabletki na odchudzanie z L–karnityną, jak L-karnityna 500 forte plus, dodatkowo zostały wzbogacone o substancje pomocnicze, takie jak między innymi chrom, który w naturalny sposób stabilizuje stężenie cukru we krwi, hamuje apetyt i pomaga kontrolować napady wilczego głodu. Dzięki temu preparat zawiera cały kompleks składników, które wspomagają i przyspieszają metabolizm. Dla uzyskania zadowalających rezultatów w zakresie walki ze zbędnymi kilogramami stosowanie suplementów diety powinno być połączone z zasadami zdrowego odżywiania, zbilansowanym jadłospisem oraz odpowiednią ilością wybranej aktywności fizycznej.

2 487

Tylko u nas!

Dodaj komentarz