Najskuteczniejsze diety – czy można wskazać najlepsze diety odchudzające?

Jak skutecznie schudnąć? Ile razy zadawałaś sobie to pytanie? Skuteczne odchudzanie jest możliwe, ale nie ma sensu ukrywać, wymaga pewnego wysiłku i zaangażowania z Twojej strony. A naprawdę skuteczna dieta to nie żadna „dieta cud”. Czegoś takiego po prostu nie ma! Co zatem musisz wiedzieć na temat odchudzania i różnego rodzaju diet?

Diety odchudzające – co to?

Diet odchudzających, zarówno tych mniej czy bardziej skutecznych, jest tak wiele, że moglibyśmy poświęcić cały artykuł tylko na ich wymienienie. Na początek jednak trzeba powiedzieć, czym w ogóle taka dieta jest. Oczywiście, skuteczna dieta odchudzająca ma za zadanie doprowadzić do redukcji nadprogramowych kilogramów, a co za tym idzie, poprawić nie tylko wygląd zewnętrzny, ale przede wszystkim zdrowie i jakość życia – jest to szczególnie ważne w przypadku zaawansowanej otyłości.

Najskuteczniejsze diety

Już na wstępie należy jasno powiedzieć, nie da się wskazać najlepszych diet odchudzających, bo na każdego może działać coś innego. Najskuteczniejsza dieta to po prostu taka dieta, która jest właściwie skomponowana do Twoich potrzeb i wymagań. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o to, że dotychczas spożywane niezdrowe posiłki masz zastąpić zdrowymi i niskokalorycznymi. Jest to ważny krok w stronę zgrabnej sylwetki, ale nie jedyny, jaki musisz zrobić.

Kolejną istotną kwestią jest ilość spożywanych posiłków. Jak zapewne słyszałaś, powinnaś jeść co najmniej 4-5 mniejszych, zamiast 2-3 bardziej obfitych. To także prawda. Posiłki te muszą być odpowiednio rozłożone w czasie i najlepiej, gdybyś spożywała je zawsze o tych samych porach. Słyszałaś o czymś takim jak rytm dobowy organizmu? Jeśli masz pewien stały rytm, np. właśnie stałe pory posiłków, organizm funkcjonuje prawidłowo. „Wie”, kiedy otrzyma potrzebną dawkę energii, dlatego też nie robi awaryjnych zapasów w postaci tkanki tłuszczowej.

Niebezpieczne diety

Jak już zostało wspomniane, nie da się jednoznacznie wskazać najlepszej diety odchudzającej, bo każda kobieta, każdy organizm są inne, mają różne potrzeby. Dieta, która świetnie zadziała na Twoją przyjaciółkę, u Ciebie może nie przynieść żadnych efektów. Nie znaczy to wówczas, że dana dieta na pewno jest zła. Może być po prostu nieodpowiednia dla Ciebie.

Zdecydowanie niebezpieczne są natomiast wszystkie „diety” polegające niemal na głodzeniu się. Nawet jeśli na takiej diecie schudniesz (choć zapewne bardziej się odwodnisz niż spalisz tłuszcz!), będzie to efekt jedynie chwilowy, bo wcześniej czy później zapragniesz najeść się tak, aby zaspokoić głód. Gdy wrócisz do dawnych nawyków, licz się ze sławetnym efektem jo-jo.

W czasie bardzo restrykcyjnych diet organizm próbuje się bronić, więc spala to, co „ma pod ręką”, ale nie łudź się, że od razu sięgnie po tłuszcz! Najpierw będą to mięśnie. Mało tego, odwodnisz się i doprowadzisz do niedoboru wielu cennych witamin i minerałów, co jest szczególnie niebezpieczne nie tylko dla zdrowia, ale dla życia!

Jak usprawnić proces odchudzania?

Możesz skorzystać z wielu dostępnych obecnie na rynku preparatów, które wspomagają szybkie i skuteczne odchudzanie. Ale i tutaj musisz uważać! Najważniejsze jest to, aby preparat, po który sięgasz, był bezpieczny. Im bardziej będzie naturalny, tym lepiej. Jednym z takich suplementów jest Term Line Fast. Kryje on w sobie bogactwo natury, takie jak: ekstrakt z pokrzywy, która pomaga usunąć nadmiar wody z organizmu, pieprz kajeński i zieloną herbatę, które naturalnie wspomagają spalanie tłuszczu i przyspieszają przemianę materii.

Skuteczne odchudzanie to odchudzanie bezpieczne i stopniowe. Liczysz na to, że schudniesz 15 kg przez miesiąc? Być może i jest to możliwe, ale dążąc do takiego efektu, wyniszczysz organizm, a kilogramy wrócą z nawiązką szybciej, niż myślisz. Bezpieczne tempo odchudzania to 4, maksymalnie 5 kilogramów miesięcznie. Chcąc usprawnić proces odchudzania, sięgaj nie tylko po suplementy diety, ale po prostu po aktywność fizyczną.

Nie musisz intensywnie uprawiać rozmaitych sportów. Wystarczy, że regularnie będziesz spacerować, pojeździsz rekreacyjnie na rowerze, pójdziesz na basen. Zajęcia takie nie są wymagające, wręcz przeciwnie, są przyjemne i miło można dzięki nim spędzić wolny czas, a efekty, wspierając się dodatkowo Term Line Fast i zrównoważoną dietą, zobaczysz naprawdę szybko!

1 598

Tylko u nas!

 • Ciekawostki

  Przegląd kuchni świata – poznaj te najzdrowsze i niekoniecznie zdrowe!

  Kuchnie świata - dowiedz się, która z nich jest najzdrowsza!

  czytaj więcej
 • Styl życia

  Zapłodnienie pozaustrojowe – kontrowersyjne in vitro

  Dowiedz się więcej o in vitro.

  czytaj więcej
 • Leksykon produktów

  Pierś z kurczaka – wartości odżywcze oraz zastosowanie mięsa drobiowego w dietach odchudzających

  Dowiedz się więcej o najbardziej lubianym fragmencie kurczaka!

  czytaj więcej

Dodaj komentarz