Naturalne suplementy diety – czemu warto po nie sięgać?

Dieta, odchudzanie, ćwiczenia, odżywki i suplementy – jakże często sporej ilości z nas hasła te dźwięczą w głowie… Ileż to razy podejmowałyśmy rozpaczliwą walkę o piękną figurę, jędrne ciało, a co za tym idzie, doskonałe samopoczucie i bezproblemową akceptację samych siebie? Zawsze jednak COŚ nam w tym przeszkadzało, udaremniało nasze wysiłki i nawet jeśli udało się nam chwilowo pozbyć chociaż części zbędnych kilogramów, niebawem wracały one z nawiązką. Znamy to? Pewnie, że tak!

Wiele kobiet, zanim ostatecznie odkryło swój sposób na schudnięcie i utrzymanie prawidłowej wagi, zmagało się z podobnymi problemami i to wielokrotnie. Sposobem na dojście do celu wcale jednak nie musi być męcząca metoda prób i błędów.

Aby owych nieprzyjemnych, a nierzadko i groźnych dla zdrowia pomyłek uniknąć, przede wszystkim należy się dobrze merytorycznie przygotować do zadania, jakim jest walka o idealną masę ciała. Dlatego też dzisiaj opowiemy sobie nieco o tym, jak zdobyć i utrzymać zgrabną sylwetkę i jaką rolę odgrywają w całym procesie produkty takie jak suplementy diety różnego rodzaju. Od tego zaczniemy!

Suplementy diety, czyli…?

Po pierwsze należy odpowiedzieć jasno na pytanie, co to jest suplement diety. Wszelkiego typu suplementy są dodatkiem, uzupełnieniem diety i już na wstępie należy zaznaczyć, że nie mogą one stanowić substytutu zróżnicowanej diety. Mają na celu dostarczać organizmowi cennych, potrzebnych w danej chwili składników, których pozyskanie inną drogą jest niemożliwe bądź też utrudnione, co może wiązać się z ich niedoborem w codziennej diecie.

Suplementy diety dostarczane są zazwyczaj w bardzo wygodnej formie jak kapsułki, tabletki lub płyn. Dzięki temu dawkowanie suplementów jest łatwe i mamy pewność, że dostarczamy organizmowi właściwą (nie za małą i nie za dużą) ilość danych substancji.

Wyjątkowym rodzajem suplementów są zaś suplementy diety na odchudzanie. Ich głównym zadaniem jest bowiem wspomaganie procesu odchudzania. W tym miejscu należy się zatrzymać i wyjaśnić jedną istotną kwestię…
Naturalne suplementy diety kontra tabletki odchudzające

Środki wspomagające odchudzanie, szczególnie naturalne suplementy diety, to nie to samo, co tak zwane tabletki odchudzające. Te pierwsze, naturalne, nie odchudzają „same z siebie”, ale w naturalny, bezpieczny sposób wspomagają złożony (i rozłożony w czasie!) proces odchudzania, mobilizują organizm do spalania zbędnej tkanki tłuszczowej. Te drugie zaś najczęściej są niebezpiecznymi środkami chemicznymi, działającymi intensywnie i destrukcyjnie.

Ich zwolenników nie brakuje ze względu na to, że dają szybkie efekty. Ale niestety, owe szybkie efekty są jedynie chwilowe, nie wspominając już o tym, jak wysoką cenę płacimy za krótkotrwały spadek masy ciała – a w zasadzie najwyższą, bo przypłacamy to własnym zdrowiem.

Odchudzanie nie powinno być szybkie, ale rozsądne i stopniowe. Tylko wówczas możemy ustrzec się sławetnego efektu jo-jo i cieszyć się uzyskaną figurą na długi czas. Podstawowym elementem odchudzania nie jest głodówka, ale zróżnicowana, zdrowa dieta (stała zmiana stylu odżywiania na zdrowszy, nie tylko chwilowa) i aktywność fizyczna.

Naturalne suplementy, wśród których najlepszy jest Therm Line Fast, pomagają zredukować masę ciała, a najlepsze efekty przynoszą w połączeniu właśnie ze wspomnianymi zdrową dietą i aktywnością fizyczną. Wystarczy zażyć 1-2 tabletki preparatu dziennie (pół godziny przed posiłkiem lub treningiem), aby już niebawem cieszyć się z pierwszych pozytywnych efektów. Skuteczność suplementu wynika z jego unikalnego składu. Możemy tam odnaleźć między innymi Sinetrol, ekstrakty z pokrzywy (wspomaga usuwanie wody z organizmu), zielonej herbaty i pieprzu kajeńskiego (wspomagają spalanie tłuszczu i usuwanie cellulitu), zielonej kawy.

Zdrowy rozsądek przede wszystkim!

Jak zostało już nadmienione, w odchudzaniu liczą się dobrze zbilansowana dieta, aktywność fizyczna (nie musi być intensywna, ale regularna!) oraz przede wszystkim zdrowy rozsądek. Nadprogramowych kilogramów, często gromadzonych przez długi czas, nie da się w sposób bezpieczny dla organizmu pozbyć w krótkim czasie.

Po suplementy, nawet te naturalne, i inne środki wspomagające odchudzanie należy sięgać ostrożnie. W przypadku jakichkolwiek problemów zdrowotnych i wątpliwości koniecznie musimy skonsultować się z lekarzem.

1 325

Tylko u nas!

Dodaj komentarz