Obfite śniadanie receptą na szczupłą sylwetkę? Tak!

Któż z nas nie marzy o znalezieniu sposobu na piękną i szczupłą sylwetkę? Zapewne trudno byłoby wskazać taką osobę. Wciąż poszukujemy nowych metod walki z nadwagą, testujemy nowe diety odchudzające, wypróbowujemy kolejne zestawy ćwiczeń fizycznych. Sięgamy po kosmetyki ujędrniające i wyszczuplające, poprawiające wygląd naszego ciała, zapominając o tym, co najważniejsze, a zarazem najprostsze w zastosowaniu, czyli o zdrowym odżywianiu, którego absolutną podstawą jest oczywiście zdrowe śniadanie.

Niektórzy wciąż bagatelizują jego zbawienny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie, odrzucając stare, ale wciąż aktualne stwierdzenie, że śniadanie powinno być podstawą każdego poranka, która doda nam siły i energii na cały nadchodzący dzień. Często w trosce o szczupłą sylwetkę zupełnie niesłusznie mocno ograniczamy jego ilość i jakość, tymczasem okazuje się, że aby walczyć z nadwagą, warto sięgnąć po smaczne i obfite śniadanie. Jak powinno wyglądać menu na śniadanie, które zapewni nam wymarzoną sylwetkę?

Jedz i chudnij!

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu całego dnia. To ono pobudza na nowo nasz metabolizm zahamowany podczas nocnego odpoczynku i to ono jest głównym źródłem energii w ciągu pierwszych godzin po przebudzeniu. Dobre śniadanie o poranku to także sprawdzony sposób na ograniczenie chęci podjadania przez cały dzień. Odpowiednio skomponowany zestaw śniadaniowy, który dostarcza do organizmu wszystkich niezbędnych składników w optymalnych ilościach, skutecznie hamuje głód i redukuje uczucie łaknienia. Ono zaś zazwyczaj dopada nas w godzinach przedpołudniowych, kiedy to zajęci pracą lub inną formą aktywności w biegu sięgamy po to, co akurat mamy pod ręką.

W ten właśnie sposób do naszego organizmu, zamiast pożywnych i zdrowych produktów, trafia batonik lub inna przekąska, która ma zgubny wpływa na naszą dietę i samopoczucie. Niestety bardzo często w trosce o szczupłą sylwetkę, zupełnie niesłusznie wybieramy śniadania niskokaloryczne, a wręcz można by powiedzieć śniadania odchudzające, ubogie w produkty dostarczające energii. Skutek takiej sytuacji jest dokładnie taki sam jak w przypadku zupełnego pominięcia posiłku – szybko dopada nas głód, którego nie jesteśmy w stanie przezwyciężyć i który najczęściej kończy się podjadaniem. Tymczasem warto sobie uświadomić, że śniadanie dietetyczne wcale nie powinno być małe i niekoniecznie jałowe, a wręcz przeciwnie – smaczne i pożywne. Według zaleceń dietetyków powinno zawierać nie mniej niż 300 kcal.

Co na śniadanie?

Wbrew pozorom dieta śniadaniowa może być bardzo smaczna, wystarczy tylko dobrze skomponować produkty, w taki sposób, aby otrzymać pełnowartościowy posiłek. By tak mogło się stać, należy sięgać po przepisy na śniadania, które zawierają różnorodne produkty, takie jak pełnoziarniste pieczywo, owoce, warzywa, nabiał, chude wędliny drobiowe. Zadbajmy też o różnorodność naszych posiłków. Niech nie ograniczają się one wyłącznie do szybkich w przygotowaniu kanapek. Monotonne menu nie tylko z czasem przestaje nam smakować, ale wiąże się z dużym ryzykiem zupełnego pomijania posiłku.

Aby temu zaradzić, jeśli tylko o poranku dysponujemy nieco większą ilością wolnego czasu, możemy na przykład pokusić się o przygotowanie placuszków na bazie mąki pełnoziarnistej i owoców, owsianki, jajecznicy z warzywami czy też sałatki warzywnej, która będzie zdrowym i smacznym dopełnieniem tradycyjnych kanapek. W rzeczywistości możliwości przygotowania smacznego śniadania, które nie zaburzy naszej diety jest naprawdę wiele. Wystarczy, że będziemy wybierać produkty o ograniczonej zawartości tłuszczu, cukru i zastąpimy je zdrowymi, naturalnymi składnikami.

1 116

Tylko u nas!

Dodaj komentarz