Portale randkowe – sposób na odnalezienie miłości?

Niezależnie od tego, czy się to nam podoba czy nie, Internet na stałe zagościł w naszym życiu. Możemy z niego korzystać w większym bądź mniejszym stopniu, ale obecnie zwyczajnie trudno byłoby się nam bez niego obejść. Wykorzystywany jest bowiem nie tylko do celów towarzyskich, ale także naukowych, a nawet zawodowych. Choć przez wielu jest wprost demonizowany jako źródło wszelkiego zła, ma naprawdę sporo zalet i może okazać się wyjątkowo użyteczny, jeśli tylko potrafimy się z nim właściwie obchodzić. Warto w tym miejscu poruszyć, jak się okazuje, dość kontrowersyjną kwestię, jaką jest zawieranie znajomości w Internecie, a dokładniej rzecz ujmując – randki internetowe.

Randka w Internecie – na czym polega?

Oczywiście zapewne wszyscy wiemy, na czym ona polega, ale spróbujmy opisać to w kilku zdaniach. Chcąc wziąć udział w internetowej randce, w pierwszej kolejności musimy znaleźć odpowiedni serwis randkowy czy inaczej rzecz ujmując – portal towarzyski. Istnieją zarówno darmowe portale randkowe, jak i płatne, niektóre wymagają rejestracji, inne nie. Kiedy utworzymy już konto na takiej stronie i uzupełnimy profil, możemy przejść do działania i przeglądać profile innych osób. Jeśli któraś z nich wyjątkowo nas zaciekawi, możemy do niej napisać. To, co wydarzy się później, zależy już w dużej mierze już od nas samych.

Dla kogo randki przez Internet?

Powszechnie się przyjęło, że tego rodzaju działania podejmują osoby mało atrakcyjne i wybitnie nieśmiałe. Tymczasem najpopularniejsze portale randkowe każdego dnia goszczą bardzo wielu ludzi o różnym wyglądzie, charakterze i zainteresowaniach. Obecnie nie jest już tajemnicą, że wiele szczęśliwych małżeństw poznało się właśnie przez Internet. Wiele par wręcz chętnie o tym opowiada i zachęca swoich samotnych znajomych do poznawania potencjalnych partnerów właśnie tą drogą.

Oferty matrymonialne przeglądają doprawdy rozmaici ludzie, którzy czynią to z różnych powodów. Jedni robią to z czystej ciekawości (i zupełnym przypadkiem odnajdują miłość swojego życia!), inni dlatego, że nie mają czasu na randki „w realu”, bo pracują od rana do wieczora lub dlatego, że mieszkają w małej miejscowości, nie mają możliwości codziennie wyjeżdżać poza jej obszar w poszukiwaniu drugiej połówki, a w swoim środowisku nie dostrzegają nikogo atrakcyjnego dla siebie.

Podsumowując, serwisy randkowe naprawdę nie powstały z myślą o tym, aby przyciągać do siebie ludzi zdesperowanych, ale z myślą o wszystkich, którzy chcą zmienić coś w swoim życiu i poznać ciekawych ludzi.

Wady i zalety randek internetowych

Bez wątpienia największą zaletą portali randkowych jest to, że dają nam „dostęp” do ludzi z całego świata. Choć zazwyczaj i tak poszukujemy owej drugiej połówki z najbliższej okolicy, możemy zawierać znajomości z ludźmi z odległych miejsc. Nie muszą one też od razu przeradzać się w związki. Najlepsze portale randkowe skojarzyły już całkiem sporo par przyjaciół.

Pomimo tego, że nie tylko z myślą o tych ludziach powstają wciąż nowe serwisy randkowe, nie da się ukryć, że są one idealnym miejscem dla nieśmiałych. O wiele łatwiej bowiem odnaleźć w sobie odwagę i zawrzeć znajomość, gdy ukrywamy się za ekranem komputera. Po takim wstępnym „przełamaniu lodów” o wiele łatwiej jest spotkać się z kimś na żywo. W pewien sposób znamy już tę osobę, a skoro decydujemy się na spotkanie z nią twarzą w twarz, oznacza to, że mamy wspólne zainteresowania i zapewne tematów do rozmowy nam nie zabraknie.
A co, gdy coś pójdzie nie tak? Niewątpliwą zaletą randek internetowych jest to, że możemy zakończyć znajomość przy pomocy kilku kliknięć. Choć zablokowanie kogoś (o ile portal daje taką możliwość) lub po prostu nieodpowiadanie na wiadomości nie jest metodą zbyt elegancką – jest skuteczne. Niechcianego towarzysza możemy pozbyć się bez stresu, co w czasie randek na żywo nie jest takie proste.

Dużym plusem jest to, że możemy „wybierać” wśród potencjalnych partnerów. W ciągu jednego dnia możemy rozmawiać z wieloma osobami i jednocześnie nawiązywać wiele znajomości. Zanim napiszemy czy też odpowiemy na czyjąś wiadomość, możemy w pewnej mierze ową osobę poznać, jeśli szczegółowo uzupełniła swój profil.
Oczywiście darmowe portale randkowe dla singli mają też swoje wady. Może się zdarzyć, że ktoś będzie chciał po prostu zażartować z nas lub będzie chciał kontynuować wyłącznie internetową znajomość, podczas gdy my zapragniemy czegoś więcej. Musimy uważać, co piszemy, jakie dane udostępniamy, bo może to być wykorzystane przeciwko nam. Korzystając ze stron tego typu, zawsze powinniśmy zachować ostrożność i rozwagę.

404

Tylko u nas!

 • Leksykon produktów

  Migdały – wartości odżywcze i zdrowotne oraz zastosowanie migdałów w dietach odchudzających

  Migdały-poznaj ich moc!

  czytaj więcej
 • Styl życia

  Sprawdzone sposoby na nadmierne pocenie się latem

  Dowiedz się jak zapobiec nadmiernemu poceniu się podczas letnich upałów.

  czytaj więcej
 • Ciekawostki

  Witaminy i minerały w diecie dziecka

  Sprawdź, które witaminy i minerały powinny być dostarczone Twojemu dziecku.

  czytaj więcej

Dodaj komentarz